Liwid: „Hudební sen už se nám splnil, hrajeme…“

Karlovarská kapela Liwid zahraje už 22.2. v pražském klubu Chapeau Rouge. Liwid před sebou mají velmi nabitý rok, pojďte se dozvědět něco více ☺!

 

Ahoj kluci, je tu nový rok a kapela Liwid o sobě dává vědět novým singlem Amélie, znamená to, že se můžeme brzy těšit na novou desku?

Taky už bylo na čase, po čtyřech letech společné existence a všichni se na ni moc těšíme. Jsme rádi, že producentem desky je Kuba Johánek, dali jsme našim fanouškům malou ochutnávku v podobě singlu Amélie.

 

Vaše písně se často točí kolem žen, Blondýna z Londýna, Baletka, nyní Amélie, jsou u vás ženy hlavní ispirací? Co ještě vás inspiruje?

Ale to je přeci v pořádku, muzika a ženy, to jde dobře dohromady. V šuplíku mám rozepsanou Brunetu. Inspiruje nás úplně vše, hlavně život, každého z nás. Můj brácha vždycky říká: „ Musíš psát ze života, s čím se denně potkáváme.“

 

Prozatím máte na kontě jeden videoklip, můžeme čekat, že se objeví další?

Kdyby to bylo možné, točili bychom a nejen my, asi každý volný víkend. Klip k Blondýně je vlastně rekordní. Scénář vznikl v ten den, kdy se točil a náklady do 10 tisíc celkem. Nejsme na něj zrovna pyšný, ale máme klip. K Amélii máme scénář, ale zjistili jsme, že hlavní představitelka role, Audrey, žije prý ve Francii??? Tak uvidíme.

 

V poslední době u vás probíhaly personální změny, na jaké sestavě jste se nyní ustálili?

My nejsme automobilka nebo porcelánka, to jen k těm personálním změnám. Jsme pořád stejná sestava, tzn. zpěv, kytara, basa a bicí a trochu jsme to oživili a přidali o jednu kytaru navíc.

 

Právě probíhá sezóna maturitních plesů, zahráli jste si někdy na nějakém? Čeká vás i letos nějaký?

Zahráli jsme si na jednom maturitním plese, musím se smát, když si vzpomenu. Byli jsme, nebo spíš měli jsme být, půlnoční překvapení a hráli jsme do prázdného sálu, protože holčina, co to pořádala, zařadila do programu na půlnoc i stužkování o patro výš. Trochu divný, ale je to tak. Ale plesům se nebráníme, klidně kdyby někdo chtěl, rádi zahrajeme.

 

videoklip Blondýna z Londýna:

 

Roku 2009 jste o sobě dali vědět při turné s kapelou UDG, můžeme se i letos těšit na nějaké větší tour?

Na to turné s UDG vzpomínáme dodnes a rádi. Nezapomenutelné zážitky a klukům děkujeme za tu příležitost. Myslím si, že jsme se díky tomu dostali do podvědomí. Kapela musí hlavně hrát, nabízet se, dostávat se do podvědomí. Nikdo to za tebe neudělá. Pro pět, sedm, dvacet nebo padesát lidí, ale hraješ. My už teď můžeme prozradit, že v květnu a červnu pojedeme společné turné se skupinou Divokej Bill. Na podzim pak pojedeme vlastní turné přibližně 30 koncertů po celé ČR. Místa a koncerty zvěřejníme již brzy.

 

UDG a Divokej Bill, to už jsou velké jména, je ještě nějaká kapela s kterou byste si rádi zahráli?

Jak by řekl Milan Baroš, tak určitě. My bychom ale už rádi začali jezdit na svá turné, proto chystáme na podzim svoji šňůru. Je teď moderní, že se dvě, někdy i tři kapely domluví a jedou spolu. To mi přijde rozumné. Jinak je to ale také o tom, jak si s těmi muzikanty sednete po kamarádské stránce. Přeci jenom se vidíte dva měsíce, každý víkend. V případě společného turné s Billama jde o patnáct koncertů k jejich nové desce, která by se snad měla jmenovat Patnáct, a také k patnáctiletému výročí kapely.

 

Jaké máte plány na léto?

Obrovský. Plány, cíle, mety. To musí být. Určitě lobujeme a pokoušíme se dostat na, pokud možno, co nejvíce letních festivalů, abychom představili naši desku. Pak je tady každoroční festival Banát v Rumunsku, kam jezdíme už vlastně pravidelně jako účinkující a ještě chystáme takovou malou tour na Ukrajině. A pak se budeme koupat a trhat jahody.

 

Co plánujete tento rok víme a jak je to s vámi do budoucna, jaký je váš hudební sen?

To je zavádějící otázka. Já myslím, že všichni, co hudbu děláme, to máme stejně. Hudební sen už se nám splnil, hrajeme, baví nás to a lidem se naše tvorba líbí.

 

Vzkaz čtenářům:

To bych měl říct něco rozumného asi? My to děláme hlavně pro Vás. Choďte na koncerty, poslechněte si nás na festivalech. Globálně vzkaz za všechny kapely, které tvoří a věnují se tomu aspoň tak, jako my, fanouškům, aby věnovali pozornost i méně známým kapelám, jakou jsme ještě stále i my.

 

Děkujeme za rozhovor, ať se daří ☺!!!

 

http://bandzone.cz/liwid

www.liwid.cz