JamRock 2011: Reef ovládli sobotní JamRock!

JAMROCK SOBOTA 11.6.2011

Festival Jamrock, tak jako celý víkend, i v sobotu ovládl malebné městečko Žamberk v Pardubickém kraji a jeho blízkém okolí. Díky pestré české i zahraniční hudbě na 2 velkých scénách,kterým vévodili usměvavý moderátoři Pavel Anděl a Libor Pavlata (ten je zároveň i zakladatelem Jamrocku), rodinné atmosféře, která nemá obdoby a krásného počasí, přilákal tento festival davy diváků.

Ty byly natěšení především na britskou hvězdnou skupinu REEF, která v loňském roce odehrála několik totálně vyprodaných koncertů. Po dvanácti letech přijela tato kapela do České republiky, kde ještě předtím, než odjela na festival Glastonbury, svým nadupaným koncertem strhla nejednoho návštěvníka festivalu a sklidila největší úspěch. A to nejenom díky skvělému hlasovému podání zpěváka Garyho Stringera.

V odpoledních hodinách roztančila fanoušky španělská skupina Trashtucada, směsicí jižanského ska, samby, rumby, trochou rocku, rapu, elektroniky a vokálů. Tuhle skupinu hířící energií podtrhuje zpěvaččina přátelská a horkokrevná povaha.  Nabídli nám velmi intenzivní zážitek plný bouřlivých emocí a radostné nálady. Jednoduše kapela jako stvořená pro letní festivalovou atmosféru.

Z české scény sobotě vévodily především Čechomor, Alice + Dan Bárta, Tomáš Klus, Lenka Dusilová & Band, David Koller, Wohnout, Divokej Bill a celý festival uzavírala kapela Sto Zvířat.

K těmto skupinám asi není třeba nic dodávat, čestné místo a věrné fanoušky už si na české scéně vydobily. Jejich koncerty přilákají vždy velké množství diváků a nechybí u nás na žádném větším letním festivalu.

Určitě bychom se ale měli zmínit, které mladé kapely v sobotu rozvířily vody.

Nepochybně Mothers Angels z Litomyšle svým „agresivním popem“;  dále víceznámá Pop- rocková kapela Eastpark, která vznikla v roce 2000; The Switch, kapela emo- crossového nádechu, jejíž silnou stránkou jsou především žívá vystoupení; rocková kapela z České Třebové Nil; skupina November 2nd s půvabnou a osobitou zpěvačkou a kytaristkou Sašou Langošovou; také pražská pop- rocková formace Eddie Stoilow; partička z Hradce Králové The Coolers se svým alternativním popem; kapela Simple Muffin; rocková kapela Good Fellas, která vznikla v roce 2007 v Karlových Varech; pak mladá a talentovaná, alternativní a rock´n´rollová kapela Johny Said The Number a partička s názvem River Jordan, která odstartovala sobotní nabitý program festivalu. Jamrock dal v poledne šanci se ukázat i Vítězi YouTubeFestu.

Troufám si říct, že tento festival svou kombinací dobré nálady a hudební pestrosti nasadil vysokou laťku do těch nadcházejících letních festivalových měsíců.