Hudba v obrazech aneb 10 nových videoklipů!

Čeští a slovenští interpreti stále tvoří víc a víc nových videoklipů, proto jsme se rozhodli tuto rubriku rozšířit a publikovat ji každý měsíc! A tedy už po deváté jsme se snažili vybrat nejlepší videoklipy, tentokrát z jednoho měsíce. Nyní je na řadě březen!

 

září-říjen

listopad-prosinec

leden-únor

 

ZOČI VOČI – UŽ NEVLÁDZEM

Slovenští Zoči Voči natočili nový videoklip a to k singlu Už Nevládzem z nově připravované desky. Producentem nového singlu je Jimi Cimbala, který bude mít na svědomí i následující album. V novém klipu si zahrál i slovenský herec Peter Oszlík. Videoklip byl zveřejněn 3.3. 2013.

 

SMOLA A HRUŠKY – VYLÍŽEM

Nejnovější hit „Vylížem“ ve kterém si zazpívala i Berenika Kohoutková má chytlavý reggae-rockový podklad a ještě chytlavější refrén. Začátkem března vznikl k novému singlu i velmi zajímavý komiksový videoklip. Nyní kapela chystá Topfest best of tour 2013 s českými UDG.

 

LIPO – DO MĚSTA PŘIŠLA ZIMA ft. KATEŘINA MARIE TICHÁ

Ještě před oficiálním premiérou snímku sčítalo pouhé audio na YouTube přes čtyři sta tisíc shlédnutí. Je tedy jasné, že jde o hit. Videoklip je velmi melancholický a umělecký, jemné efekty a přírodní krása obou umělců celkový výsledek ještě podtrhuje. Režie se ujal sám Lipo a za kameru se postavil Jakub Šimůnek.

 

DEBBI – YOU TAKE ME THERE

Na duben letošního roku chystá zpěvačka novou desku s názvem „Love, Logic & Will“ a aktuální ochutnávka „You Take Me There“ zní, jako by byla z úplně jiného hudebního světa.Videoklip k této baladě je plný lásky, sentimentu a emocí. Ve videu vystupují dva tanečníci a to Barbora Šulcová a Filip Staněk – sólisté baletu NDM, kteří zdůrazňují citovou stránku písně. Klip byl zveřejněn 18. 3. 2013.

 

GOODFELLAS – SUPERSMOOTH

Videoklip se natáčel v hlavním japonském městě Tokiu, je kreslený a kluci z kapely v něm vystupují jako animované postavičky. Výrobu mělo na starosti japonské kreativní duo Atsushi Makino a Hisatsu Kasajima. Klip byl zveřejněn 24.3. 2013.

 

HORKÝŽE SLÍŽE – NAZDAR!!!

Slovenští Horkýže Slíže natočili již čtvrtý videoklip z aktuální desky „St. Mary Huana Ganja“. Pro tentokrát se dostalo na píseň „Nazdar!!!“. Natáčelo se pod režií Adama Felixea za kamerou stál Peter Dúžek. Videoklip, který je založen především na humoru slovenské kapely, byl zveřejněn 18.3. 2013.

 

RAEGO – PSYCHOPAT

Každý videoklip či skladba tohoto rapera je emotivní a ne jednoho posluchače donutí k přemýšlení. Konkrétně v tomto snímku je zobrazena nelidskost některých lidí a násilí. Raego chtěl tímto způsobem poukázat na lidi, kteří zneužívají své pozice, síly nebo postavení k tomu, aby s obětí manipulovali fyzicky za účelem vlastního uspokojení. Videoklip byl zveřejněn 24.3. 2013.

 

ATD – MEZI PEKLEM A ZEMÍ

Benešovská kapela ATD uvedla svůj nový singl Mezi peklem a zemí videoklipem, který byl natočen ve spolupráci s Alfedus music a Jorgenem Sanchézem. Nyní kluci připravují nové album, které vyjde koncem roku 2013. Aktuálně kapela jede Oceloví ptáci tour 2013 s kapelmi zakázanÝovoce a Totální nasazení.

 

PAULIE GARAND – KEVIN (Prod. PEKO)

Paulie Garand posílá do světa již pátý videoklip, který se váže k poslední desce „V hlavní roli“ vydané zhruba před půl rokem. Paulie Garand tentokrát sáhl po úvodní skladbě „Kevin“ a jelikož album obsahuje celkem 18 skladeb, jistě se nejedná o poslední videoklip. Video si sám sestříhal Paulie, režie videoklipu se ujali pánové z Burg Production.

 

CHARLIE STRAIGHT – I SLEEP ALONE ft. MARKÉTA IRGLOVÁ

„I Sleep Alone“ a její nahrávání se uskutečnilo na Islandu v Greenhouse Studios. U této příležitosti také vznikl videoklip, který spatřil světlo světa již 16. března. Ačkoli ostrov Island nabízí neobyčejně nádherné přírodní scenérie, v klipu se jich moc nedočkáme, což může být na jednu stranu škoda, na druhou však video ve výsledku nepřekypuje žádným kýčem a nese se na vlně jednoduchosti, ve které je síla.