Hooverphonic se symfonickým orchestrem v Lucerně!
25.5.2016
20.00

Hooverphonic, původní belgická kapela se širokým hudebním záběrem, kterou jistě nemá význam blíže představovat vystoupí se symfonickým orchestrem v prostorách velkého sálu Lucerny. Koncert, na kterém představí své nové album  In Wonderland, v rámci série Conference se uskuteční 25. května 2016.

 

Hooverphonic se svou více než dvacetiletou existencí přiveze již v pořadí deváté studiové album, které se ponese v duchu ,,retro futurizmus”. Alex Callier, jako jeden z nejdůležitějších a nejdéle působících členů skupiny přizval ke spolupráci na posledním albu několik zpěváků, kteří se podíleli na nazpívání skladeb k albu In Wonderland. Slyšet zde můžete hlas zpěváka a skladatele Felixe Howarda. Tento počin pro posluchače předznamenává bohatou škálu v barevném zpestření, které rozhodně vzbudí pozitivní ohlasy u posluchačů a tak se nemůže stát, že by si nepřišel na své každý z jejich milovníků.

V nové desce jsou často zachycené smyčcové nástroje, které jak všichni víme, jsou pro tuto kapelu velmi typické a tvoří až její charakteristický črt. Myšlenka koncepce a realizace nejnovějšího alba skupiny Hooverphonic se zcela odlišil od předcházejících přístupů, jelikož se texty nevytvářeli výhradně pro ženské zastoupení ve vokálech, ale naopak texty ,,nevytvořili na míru, pouze pro zpěvačky”. Důkazem toho je již vzpomínaní jméno zpěváka Felixe Howarda.

 

Poslední koncert ve spolupráci se dvanáctičlenným symfonickým orchestrem mohli posluchači zažít v květnu, v roce 2012. Je otázka, zdali i tento rok bude počet lidí z orchestru totožný a nebo naopak převrší počet plánovaného květnového koncertu.

 

Pokud jste už zažili někdy v minulosti jejich koncert, víte, že lístky se relativně rychle vyprodají, proto není čas na otálení a je potřeba konat, jelikož tento hudební večer v původně ladných rytmů a smyčcových nástrojů bude rozhodně stát zato. Lístky je možné zakoupit za 770 Kč + poplatky na webových stránkách Goout.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Pokud by jste měli cestu okolo Lucerny je možné koupit lístky koupit tam a to bez poplatků. Oficiální prodej začal 18. března 2016 v 10 hodin.