SMYČCOVÝ HOOVERPHONIC PŘEDSTAVÍ HUDEBNÍ TANEC V LUCERNĚ!
25.5.2016
20.00
20.00

Jak už jsme vám v předcházejícím článku nastínili, dnešní den nebude patřit nikomu jinému jak belgické skupině Hooverphonic, která na letošním pražském koncertě představí  své nejnovější album s názvem In Wonderland. Koncert začne v devět hodin a společně s kapelou vystoupí symfonický orchestr, aby tak potvrdili, co je vše možné v sérii Conference.

 

Belgická kapela, která na hudebním trhu působí vice než dvacet let si za svou existence vytvořila  velice působivé renomé, jak na domácim poli, tak i v cizině. Od samotného vzniku až do současné doby tvoří Hooverphonic dva kreativní mozky. Alex Callier, který zastává pozici baskytaristy a zároveň producenta a nepostrádatelný Raymond Geerts, který vždy posluchače uchvátí svými kytagorovými kreacemi. Kapela během své existence spolupracovala hned s několika významnými zpěvačkami jako je Liesje Sadonius, Geike Arnaet, včetně Noémie  Wolf, která se podílela na zrodu předchozí desky s názvem Reflection.

 

Nové ,již v pořadí deváté studiové album je v porovnání s předešlými zcela odlišné. Naproti starším deskám, kde posluchač mohl slyšet výlučně jeden ženský hlas, skupina při tvoření alba In Wonderland zvolila zcela opačný přístup. Můžete se tak setkat hned s několika vokalistmi, včetně i mužského hlasu, což je pro tuto kapelu  něco nového a naprosto neobvyklého. Vhodným příkladem je zmínka právě skladatele a zpěváka Felixe Howarda. Dále je zde možné zaslechnout hlas Emilie Sattové, která nazpívala skladbu Badaboum, Christy Jérôme, nebo violocellistky Janie Priceové, známé pod přezdívkou Bird a v neposlední řadě Litlo Tinz.

 

„Ať doteď jsme vždy připravovali album pro určitou Popelku. Vždy jsme se snažili najít ten správný střevíček pro tu pravou princeznu. Na novém albu jsme se rozhodli logiku otočit a porozhlédnout se po široké škále střevíčků,“ řekl Callier a dodal: „Někdy napíšete písničky, kterým nesedí ženský hlas, takže tentokrát jsme si řekli: proč nepoužít mužský hlas?“

 

Kapelu doplní během vystoupení sestava sedmictičlenného orchestru, což opět jenom potvrdí smyčcový záběr, který je pro danou kapelu jejím jednoznačně charakteristickým znakem.