Honza Homola z Wohnout: „Rockpárty? Necháme se překvapit!“

foto: archiv_Wohnout

 

Jak jsme vás již před nedávnem informovali, blíží se již sedmé pokračování vimperské Rockpárty. A protože jsme mediálními partnery této akce, připravili jsme pro vás ve spolupráci s pořadatelským týmem rozhovor s hlavní hvězdou tohoto večera, s kapelou Wohnout. Za Wohnouty odpovídal Honza Homola.

 

Vaše CD Našim klientům vyšlo již před dvěma roky a fanoušci jsou již hladoví po nové desce. Jak to s ní vypadá?

Jsme ve fázi zkoušení dalších a dalších nápadů, z čehož některý vykvetly do nahrávatelný podoby. Původně jsme chtěli točit teď na jaře, ale nakonec všecko necháme víc dozrát a budeme točit příští rok. Pustíme však do světa jakousi ochutnávku v nejbližších měsících. Čeká nás pár akustickejch koncertů a taky nahrávání písniček k jednomu vydařenýmu cestopisu, takže je teď soustředění se na desku trošku naředěný.

 

Proslýchá se, ze ještě před vydáním nové desky pro fanoušky chystáte dokument o natáčení aktuálního CD Našim klientům. Je to pravda?

Náš otec Oleg Homola s náma strávil kompletní natáčení Klientů a po celou dobu držel kameru v ruce. Vznikly z toho desítky hodin materiálu a už téměř rok se tím taťka prodírá. V současný době už je to ve fázi koukatelnýho dokumentu, ale ještě se to ladí. Opravdu si máknul a odvedl kus práce. Co nevidět z toho bude DVD.

 

Minulý týden jste se po delší době představili v Praze, kde jste zcela vyprodali Retro Music Hall. Podle všech dostupných informací se koncert povedl. Jak se líbilo Vám?

Pražský hraní je pro nás vždycky výzva, neb hrajeme na domácí půdě a vrtají nás zraky nejbližších kamarádů. Koncert se povedl a myslím, že jsme to ani tak nekonili. Snažíme se oživit playlist o kusy, který jsme dlouho nehráli, ale ne vždycky je to šťastná volba. Tentokrát jsme však vsadili na píseň Rajda, která měla i bez Lenky Dusilové úspěch.

 

Jako hosta jste si přizvali Kärstyho, člena světoznámé finské kapely Waltari, který s Vámi v minulosti spolupracoval na písni Činely. Plánujete nějaký další společný projekt?

Určitě si spolu ještě zahrajeme a o další spolupráci jsme jen tak nezávazně vedli v šatně řeč. Zrovna dnes jsem dostal od Kärstyho mail, jestli bych neudělal k jedné písni českej text. Mimo jiné jsme tenkrát s Činelama natočili ve studiu ještě jednu píseň. Ta ještě nikde nevyšla.

 

WOHNOUT – Činely:

 

Kromě mnoha českých koncertů se v květnu podíváte také do Anglie. Půjde o nějaké speciální koncerty pro Čechy žijící v Británii nebo se představíte přímo britskému publiku?

Myslím, že půjde o hraní pro českou náplavu. Ale možná se tam nějakej ten briťáček připlete. Nejsem si jistej, zda naše muzika může zajímat někoho ze zahraničí. Jsme spíš takovej dětskej folklór☺.

 

Před nedávnem jste se pěšky vypravili do jihočeské obce Ounoz. Nyní Vás čeká další jihočeská výprava, tentokrát na koncert ve Vimperku. Vyrazíte opět pěšky nebo tentokrát využijete dodávku?

Dobrá otázka, leč težce zodpověditelná. To záleží na současném psychickém stavu. Ale obecně chodíme pěšky rádi, tak proč ne.

 

Vimperský koncert spadá do série zdejších koncertů Rockpárty a v sobotu půjde již o sedmé pokračovaní. V minulosti se zde představila například Vypsaná fiXa, UDG nebo Pipes and Pints. Informovali jste se u svých kamarádů, co vás čeká nebo se necháte překvapit?

Necháme se překvapit. České a moravské kluby obrážíme osmnáctým rokem a těch překvapení je stále dost.

 

Co byste na závěr vzkázali fanouškům?

Frňte!

 

Odkazy:

FB skupina Rockpárty

FB event