FOTO: Páteční večer na Točníku nepokazil ani déšť!

Osm českých a moravských hradů, dvacet pět kapel. To je festival Hrady.cz, jehož první zastávka byla 14. a 15. července v podhradí Točníka. Oblíbený festival nalákal na jména jako Richard Müller, Horkýže Slíže, Lucie Bílá a Arakain nebo Mig 21. Návštěvníky neodradilo ani počasí, vytrvalý déšť proměnil louku v ring na bahenní zápasy.

 

Páteční podvečer na Točníku se nesl převážně v rytmu punku a hip hopu. Celý festival otevřela kapela Smrtihlav, která do známých českých písní přidává nadsázku, humor, ale i temnotu. Tu fanoušci nemohli očekávat u kapely Visací zámek. Pořádná dávka punku si zaslouží pořádné pogo. S přibývajícím deštěm bylo těžší a těžší se alespoň udržet na nohou, to ale punkery neodradilo a vytvořili pod podiem pořádný kotel. Právě počasí narušilo koncert legendárního slovenského zpěváka Richarda Müllera. Kvůli dešti, který se dostal až na pódium, byl koncert na několik minut přerušen. Sucho ale bylo ve stánku s pivem, kde spousta návštěvníků prostála skoro celý večer.

 

K festivalu každoročně patří i vyhlášení nejlepší karnevalové masky. A že se letos bylo opravdu na co koukat. Kromě postaviček z pohádek jako Minie, zvířátek ze Zootropolis nebo “autobusu“ plného hippies, bylo na jevišti k vidění i několik pánů v přestrojení za sparťanské válečníky. A nejedné dámě se při pohledu na vypracovaná těla tajil dech.

 

Festival moderovala Tereza Tobiášová, která se role moderátorky festivalu zhostila výborně a na vše vtipně a pohotově reagovala.

 

Jako předposlední se představila kapela Rybičky 48 a nakonec vystoupili slovenští Horkýže Slíže, kteří tak bravurně zakončili první festivalový den.

sobota