Finalisté festivalu Mladí Ladí Jazz jsou již známi!
15.4.2011
19.00

Finalisté soutěže o Cenu Metropolitní univerzity Praha festivalu Mladí Ladí Jazz jsou konečně na světě. Mezi letošní tvrdou konkurencí se prosadily kapely 4LEAF, FLUID CULTURE a QUATTRO FORMAGGI. Výběr v rámci druhého ročníku soutěže byl pro organizátory ještě obtížnější, než minulý rok, vzhledem k množství kvalitních hudebních formací, které se do soutěže přihlásily. Finalisté se spolu utkají v pátek 15. 4. 2011 na zahajovacím večeru festivalu Mladí Ladí Jazz v klubu Jazztime. Zde odborná porota s přihlédnutím na hlas diváků rozhodne, který z nich si odnese cenu pro vítěze 15 000Kč na nahrání alba od Metropolitní univerzity Praha a další bonus od nahrávacího studia 3bees.

V rámci finálového večera vystoupí též vítěz loňského ročníku soutěže kapela Fanfán Tulipán a Jan Kořínek & Groove feat. Najponk.

Krátká anotace finalistů :

4LEAF

Jedná se o výhradně jazzové uskupení. V jeho repertoáru lze najít nejen klasické swingové melodie, ale také skladby v latinsko-americkém rytmu nebo svižný be-bop. Kromě převzatých standardů se však kvartet orientuje především na vlastní tvorbu. Tyto autorské nápady by šlo celkem bez žánrových přesahů zařadit do kategorie „modern jazz“.

V minulosti kapela vystupovala na všech významných jazzových akcích v regionu východních Čech, ať už se jedná o Jazz goes to town, Jazzlabí, Nábřeží jazzmanů nebo Swingový festival Jardy Marčíka.

FLUID CULTURE

Skupina vznikla v roce 2008 někde mezi Děčínem a Ústím n/L. Hudba by se dala zařadit mezi žánry jako fusion, jazz-rock,… Kapela hraje pouze vlastní autorskou tvorbu, ve které se snaží propojit zdánlivě neslučitelné a trochu oživit zajeté hudební postupy a klišé s důrazem na instrumentalitu jednotlivých členů. Co se týče významných koncertů, Fluid Culture se účastnili jazzového festivalu v německém Chemnitz a vystupovali vedle hudebníků a uskupení jako Milan Svoboda Big Band a další.

QUATTRO FORMAGGI

Jde o progresivní pražské fusion seskupení proplouvající hranicemi mezi jazzem, funkem a latin groove. Jsou výhercemi prestižních mezinárodních soutěží JUNIORJAZZ pořádané Českou jazzovou společností a THE SOUND OF EUROPE pořádané organizací EuroGlobe. Pod vedením multižánrového basisty Michaela Krásného (Milan Svoboda, Štěpán Markovič, Felix Slováček, Top Dream Company, Gaia Mesiah, Krucipusk,… ) se kapela nechává inspirovat rytmickými i melodickými prvky world music a snaží se o nové pojetí moderního jazzu. Instrumentální vyzrálost interpretů a jejich nekompromisně proplétané enthusiastické improvizace přibližují jazzovou hudbu všem posluchačů.

Více informací u kontaktní osoby či na webu www.mladiladijazz.cz.