ŠATLAVA FEST 2011 představí i přední české kapely!

Stejně jako minulé dva roky i letos pořádá přibyslavská kapela Šatlava hudební festival pod širým nebem – Šatlava fest. „První ročník se konal v roce 2009 a pořádali jsme to s původní myšlenkou oslavit tak páté narozeniny Šatlavy. Festival se povedl a dostali jsme okamžitě chuť uspoádat další rok festival opět.“ Vzpomíná na začátky festivalu člen Šatlavy Martin Kasal. Tento ročník byl v Dolní jablonné u Přibyslavi a představil kromě jiných i kapely Rybičky 48 a Prohrála v kartách.

Následující ročník 2010 šatlaváci pořádali festival již v Přibyslavi a to v místě bývalých sběrných surovin pod zámeckou skálou. „To místo je k takovým akcím jako stvořené, toho nešlo nevyužít. Myslím, že nejen kvůli počasí přišlo na ten ročník přes 1200 návštěvníků.“ Uvádí jeden z pořadatelů Ondřej Málek. V programu festivalu tenkrát kromě jiných účinkovali interpreti Xindl X, Mandrage, nebo Jaksi Taksi.

Letošním ročníkem chtějí pořadatelé festivalu přilákat ještě více návštěvníků, a proto bude festival dvoudenní. Další podstatnou změnou je místo konání, které se z přibyslavského podzámčí přesouvá na přibyslavské letiště. Na festivalu vystoupí 20 kapel ve dvou dnech. Z toho důvodu jsme museli festival přesunout na větší plochu. Z technických a jiných hledisek z toho vzešlo přibyslavské letiště. Zároveň se tím vyhneme problémům s hlukem, který je na akcích tohoto typu většinou základem nesvárů. Na letišti je navíc krásné prostředí a parádní výhled na Přibyslav. Osvědčily se tam i minulé ročníky hasičské akce Pyrocar.Vysvětluje další spolupořadatel Libor Jaroš.

Festival představí jak přední české kapely, tak i místní „domácí“ interprety. Vystoupí zde Úvalská kapela Divokej Bill i jeho starší brácha Medvěd 009. „S kapelou Divokej Bill máme dobré vztahy, stejně jako s Medvědy. Jsme moc rádi, že to dopadlo a že do Přibyslavi přijedou, jsou to festivalové stálice!“ uvádí Kasal. Další perlou festivalu je bez pochyby kapela Nightwork, která nedávno excelovala při předávání hudebních cen Akademie populární hudby, odkud si odnesla rovnou tři Anděly za skupinu, album a videoklip roku 2010.

Fanoušci svižnější a tvrdší muziky se mohou těšit na kapely Arakain a Post-it. „Páteční večer představí metalovou stálici Arakain a také kapelu Post-it, hrající hudební styl crossover. Pátek zakončí ska-punková kapla Fuero Fondo ze Slovenska. Přesné časy vystupujících jsou zatím předběžné, ale obsazení by se již měnit nemělo.“ Uvádí Jaroš. Během festivalu dojde i na další známé kapely jako například: Wohnout, Imodium, No Heroes a již osvědčený Xindl X který měl taktéž úspěch v uvedené soutěži hned třikrát, vždy na třetím místě.

Oficiální videoklip Nightwork – Andělská dívka

httpv://www.youtube.com/watch?v=Hkj4QUa5b4E

Šatlava fest 2011 se bude konat ve dnech 22.-23. července. Pořadatelé mysleli i na přespolní a proto bude na letišti i stanové městečko a parkoviště. Z přibyslavského vlakového nádraží budou přes náměstí jezdit svozy na letiště. Vstupenky se již teď dají zakoupit v předprodeji a do 17.4. za sníženou cenu 299,- korun na oba dva dny. V Přibyslavi se dají vstupenky zakoupit v prodejně p. Krčála na náměstí, jinak přes e-shop na webových stánkách www.satlavafest.cz.

Festival bude stejně jako v loňském roce zaměřen na protidrogovou prevenci a podporujeme také projekty na pomoc postiženým lidem. Na festivalu budou informační stánky těchto sdružení.“ Uvádí Kasal. Kromě těchto stánků festival nabídne čajovnu, točenou zmrzlinu, míchané nápoje a další stánky s různými druhy nápojů. Hlad na festivalu zaženou návštěvníci např. gulášem, řeckým gyrosem, nebo u stánku s rychlým občerstvením. Festival by se neobešel bez lidí, kteří se o chod festivalu budou starat, tudíž šatlaváci spolupracují s místními sportovními kluby hokejistů a fotbalistů. „Doufáme, že vyjde počasí a festival proběhne bez větších komplikací. Festival je dotován převážně sponzory, bez kterých by se taková akce konat nemohla. Na místě bude možnost zakoupení vstupenky jen na jeden den a děti do 12 let budou mít vstup zdarma. Vstup zdarma budou mít také majitelé průkazů ZTP.“ Doplňuje Málek.

Šatlava fest nabídne nejen pro přibyslavské občany nevšední letní hudební zážitek pod širým nebem, na kterém se představí nejrůznější hudební styly. A to bude stát za to navštívit!