Electro-popová senzace Crystal Fighters poprvé v Praze!
24.5.2011
19.00

Po Sleigh Bells nebo The xx se do České republiky chystá další zcela aktuální a čerstvá kapela – v Británii usazení baskové Crystal Fighters zahrají ve smíchovské MeetFactory v úterý 24. května. Kromě nich se představí známá slovenská rozjetá indie trojka The Uniques.

httpv://www.youtube.com/watch?v=zmvOQNBkCxA

Crystal Fighters vznikli ve španělském regionu Navarra v roce 2007, brzy se ale přestěhovali do hudebně živějšího Londýna. Prvních pár let existence na sebe poutali pozornost zejména spojením s prestižní “hip” značkou Kitsuné, kde vyšel jejich první singl, nicméně ten pravý zlom nastal až s vydáním debutové desky “Star of Love” v dubnu 2010. S tou zabodovali jak u hudebních kritiků, tak u posluchačů, u kterých si svojí chytlavou kombinací elektra s vokály a přesahy do stylů jako dubstep nebo flamenco(!) vybudovali silnou fanouškovskou základnu.

Před Crystal Fighters se představí slovenští The Uniques, kteří jsou díky svému agilnímu koncertování známí i v Česku. Svižný indie-rock s elektronikou partičky kolem Pišty Královiče je již několik let stálicí domácích pódií i MP3 přehrávačů …

Více informací:
www.crystalfighters.com
www.meetfactory.cz

Vstupné:
250 Kč + poplatky v předprodejích Ticketportal, Ticketpro a Ticketstream.
350 Kč na místě