CIVILNÍ OBRANA: nový singl  „OPILÁ PRINCEZNA“!

V rámci  projektu Helpband, který nabízí kompletní servis českým kapelám a interpretům,  bychom vám rádi představili nový  singl kapely Civilní Obrana „ Opilá princezna“

Dne 14.2.2011 byla definitivně dokončena práce v nahrávacím studiu „ Mrož“ v Dolním Benešově, kde Civilní Obrana vložila veškerou důvěru zvukaři Ondrovi Černýmu a nahrála tam první ochutnávku z připravovaného alba, píseň „ Opilá  princezna“

„ Nahrávání nebylo vůbec jednoduché, měli jsme na to jeden den, kluci byli po koncertě a navíc ve studiu vznikaly první záběry dokumentárního filmu XPUNK- 20 let s čírem, jehož se Civilka účastní. Přestože všichni odvedli výbornou práci a se songem jsme spokojení, z takové spousty kladných ohlasů jsme příjemně překvapeni“ Pozn. Martina Jablanovská, managerka kapely.

Dne 15.2.2011, kromě spousty kladných ohlasů fanoušků sociálních sítí se kapela stala druhou nejposlouchanější na profilu Bandzone a 16.2. je na místě prvním.

K singlu „ Opilá princezna“ ještě letos na jaře Civilní Obrana natočí videoklip a kompletní celé album vyjde na podzim 2011.

CIVILNÍ OBRANA: www.civilniobrana.cz, www.bandzone.cz/civilniobrana

Kapela Civilní Obrana, vznikala roku 2005 na Časlavské průmyslovce, kluci, tedy Mára a Ondřej, se párkrát pobavili o muzice a dospěli k založení svého vlastního hudebního tělesa. Po pár zkouškách zjistili, že to chce osobu znalou hry na bicí nástroje a tak si přizvali bubeníka Filipa. Začali zkoušet v místnosti bývalého školního skladu civilní obrany, odtud tedy název bandu.

Samozřejmě si kapela prošla celou řadou proměn až do dnešních dní, kdy ve složení Mára-kytara zpěv, Pavel-bicí,zpěv, Semík-basa,vokály, má za sebou úspěšné festivalové léto i podzimní velkolepou klubovou tour.

Žánrově kapelu nejlépe vystihuje troj kombinace pop-punk-rock. Řízné kytary, vzletná basa, nekompromisní bicí a progresivní zpěv dělají ze skupiny Civilní Obrana špičku tohoto žánru u nás.

Civilka, jak se kapele říká, nahrála dvě alba: starší Konkurz, celé k poslechnutí na BZ, a novinku s názvem [So:wA]?, ze které je na BZ ždibec k okusení.

Právě novým albem [So:wA]?, se CO dostává na vysluní české hudební scény, jako vyzrálá, vyhraná kapela s vlastním zvukem a texty, které se týkají jejich generace ať už zpívané tíživě a nálehavě či lehce s humorem.

Na nové desce vyniká, akustickými kytarami doprovázený duet Máry se zpěvačkou Lucií Bakešovou z kapely Season Crack, kterým kapela překračuje vlastní stín a ukazuje své možnosti.

Budoucnost kapely dostává jasné kontury, trvale se udržet na klubové scéně a naplno využít potenciál letních festivalů.

Helpband :

(V Praze 15. září 2010) Současná situace v tuzemské hudební branži dala šanci vzniknout projektu HelpBand. Úzký tým nové agentury by měl českým hudebníkům pomáhat s produkcí koncertů, vydáváním CD, natáčením klipů, dopravou, PR, managmentem, bookingem a získáváním reklamních ploch a prostor. Projekt HelpBand chce talentovaným a pracovitým muzikantům zajistit i patřičnou medializaci. V této době už probíhají jednání s konkrétními médii, jako jsou hudební radia, televize, časopisy, deníky a internetové portály. Kapely, které se rozhodnou zapojit do projektu, získají profesionální zázemí k svému dalšímu růstu a vývoji.