Bon Jovi: V dešti, ale přes to se skvělou náladou!

Když bylo oznámeno, že do České republiky přijede po dlouhých 20 letech kapela Bon Jovi v rámci svého turné Because We Can, bylo mi jasné, že tam prostě nesmím chybět. Jon byl díky mojí tetě mým idolem, když jsem byla malá a s úsměvem na tváři a panenkou v ruce jsem „pařila“ na jeho písně. Očekávala jsem od toho hodně a splnilo se!

 

Den D, tedy 24.6. nadešel a já se chystala do pražské Synotip arény. Kromě koncertu jsem si také vyzkoušela, jaké to stát se jedním z týmu kapely Bon Jovi. I díky této možnosti jsem měla přístup do Diamond Circle, což byla zóna přímo pod pódiem a ostatní za ni zaplatili nemalé množství peněz.

 

Ale od začátku. Do arény se natěšení fanoušci dostali kolem páté hodiny odpolední. Spousta z nich však čekala před halou již od časných ranních hodin, aby byli co nejblíže svému idolu. Jako většina zahraničních interpretů i Bon Jovi měli svoji předkapelu. Tato příležitost se naskytla staronové kapele Support Lesbiens. „Supporti“ během své půl hodinky před pomalu se zaplňujícím Edenem zahráli hity jako Cliché nebo jejich novinku Changes.

 

Stage Bon Jovi vypadala jako kapota Cadillacu, ale nebyla postavena úplně chytře. Návrháři jaksi nepočítali s tím, že při koncertech může taky pršet. Kapela nebyla vůbec chráněna a tak si okusila 3 hodinovou show v českém dešti. I tak tomu na koncertě neubralo.

Již při nástupu na pódium kapela, v čele se zpěvákem Jonem Bon Jovim, hýřila optimismem a úsměvem na tváři. Působili, jako by se chtěli fanouškům rozdat a taky tak pomyslně učinili.

Energie, která z celé show sršela, byla neuvěřitelná a ten, kdo se jen sebemíň nudil, byl asi z jiného světa. Během necelých tří hodin zaznělo 17 písní a 30ti tisícový dav si vyžádal dalších 6 přídavků. Bon Jovi odstartovali show, vzhledem k počasí symbolickou písní That’s What the Water Made Me. Následovali písně jak z nového alba , tak nestárnoucí hity jako You Give Love a Bad Name, It´s my life nebo Livin‘ on a Prayer.

 

Fanoušci se tentokrát pomalé hitovky Always nedočkali, nicméně si myslím, že tento koncert zůstane dlouho v pamětích nás všech!

 

Playlist:

That’s What the Water Made Me, You Give Love a Bad Name, Raise Your Hands, Lost Highway, The Radio Saved My Life Tonight, It’s My Life, Because We Can, What About Now, We Got It Goin‘ On, Keep the Faith, (You Want to) Make a Memory, In These Arms, Captain Crash & the Beauty Queen From Mars, We Weren’t Born to Follow, Who Says You Can’t Go Home, I’ll Sleep When I’m Dead, Bad Medicine

+ Love’s the Only Rule, Wanted Dead or Alive, I’m With You, These Days, Livin‘ on a Prayer, This Ain’t a Love Song

 

Fotogalerie…