Arakain, Anacreon, Fata Morgana, Kryptor – společenský dům Hořovice!

Arakain v rámci svého Double Tour k 35. výročí kapely zavítal druhý víkend v březnu do středočeských Hořovic. Je pátek 10.3. a jdeme do Hořovického kulturního domu, kde kapela Arakain své akustické turné představí. Jako hosta na tento večer si pozvali mladou, pražskou kapelu Anacreon s frontmentkou Veronikou Zelníčkovou. Tato skupina má zatím na svém kontě dvě alba a to: Daná doba a Na hraně osudu. Metalová energická parta nyní hraje ve složení:

Zpěv: Veronika Zelníčková , Klávesy , zpěv: Tomáš Krejza Kytara, zpěv: Martin Piskáček Bicí nástroje: Jan Meduna , Baskytara: Jan Diviš

 

Anacreon zmiňuje jako začátek svého působení rok 2012, kdy je v šestičlenné sestavě, má jasno ve svém žánru,  kterým je melodic-metal, a začíná se naplno věnovat skládání a tvrdému zkoušení. V listopadu 2013 se z několika nepříjemných důvodů rozhodli rozloučit se zpěvačkou Michaelou Zemanovou. I přesto dál zkouší, pracují na nové tvorbě a odehrávají koncerty se zastupující zpěvačkou. Několik měsíců probíhají konkurzy! Začátkem roku 2014 kapela ohlašuje novou zpěvačku, kterou je herečka Veronika Zelníčková. Hned v dubnu představují s úspěšný singl „Není kam stárnout“, který se umístil na 2. místě v Czech parádě na Tv REBEL.

 

Po úspěšném vystoupení Anacreonu se na podiu připravuje i legenda českého trash metalu Arakain. Na pódiu se objevují pro Arakain nezvyklé barové židle a show muže začít. Smyčcové Trio String Ladies bude kapelu doprovázet celý koncert, díky tomu chlapskou, tvrdou, rockovou sestavu tyto dámy zjemní a obohatí po hudební i vizuální stránce. Koncert začal písničkou Farao a je jasné, že bude co poslouchat. Kytarové grigfy doprovázejí houslová sóla. Nemálo přítomných si nedokázali takto akustický večer představit a říkám to natvrdo, nejedenkrát jsem měl ,, husinu“. Rychlé písničky střídaly i ploužáky například Karavana slibů, Marylin, Chtěl bych ti říct, Ztráty a nálezy, Půl století. Rychlejší pecky jako jsou: Prázdnej kout, Nikdy se nevzdávej, Paganini či Ďábelská hra. Pro skladby Černý koně a Nenávidím si přizvali na pódium Veroniku Zelníčkovou z Anacreonu.

 

Jako přídavek si kapela vybrala Slečnu Závist a písničku, bez které by koncert Arakainu byl koncertem Arakainu Apage Satanas. Večer končí a už jsem zvedavý na zítřejší trash metalový večer kapel Fata Morgána, Kryptor a Arakain

 

11.3.2017 20:00 hodin a  Fata Morgana, která letos slaví třicet let existence, zahajuje trash metalový večer. Fata morgána představila jak hudební show tak i divadlo na pódiu, kde se objevili jak čerti tak Freddy Krueger. Písničky… Dr. Mengele, Hrabě Konrád, Fata Morgana,  Sexuální degustátor, Obrácené kříže, Televizní zpracování (Války se satanem) a jiné.  Stejné výročí má i Kryptor, který zahrál hned po nich.

Kryptor SESTAVAMichael Par-Oh – zpěv, Phill Von Kryptor – basa, Ladislav Fuckov – kytara, Saver – bicí

 

Kapela Zahrála snad všechny své hity za těch 30 let, Kláštěrní tajemství, Markýz de Sade, Justiční „Omyl“, To Se Nemělo Stát atd.

Dlouho očekávaný okamžik nastal cca ve 22:00 hodin, kdy Arakain v plné síle do nás začal sypat své pecky.  Thrash The Trash zazněla jako první a dav pařících fanoušků dával najevo, že má dost síly pařit celý koncert. Strážci času , Ne, Gilotina, Teror, Šakal, Schizofrenie, Peruť 311, Pán bouře. I pomalejší písničky zazněly: Šehrezád, Kamennej anděl a z prvních alb Thrash The Trash a Schizofrenie. Zazněly i písněKu-klux-klan či Orion, Amadeus a kapela odchází do zákulisí. „Co je – co je – co je, co je, co je“, znělo celým sálem.

 

Proč. Je jasný že museli přijít a poslední písničkou byl Gladiátor. Večer plný trash metalu na mě zanechá jistě vzpomínku.