Arakain ovládli Pardubice!

Deštivého 31.3. jsem se vydal na 30. výročí legendární skupiny Arakain s názvem XXX Best of Tour 2012 s exkluzívním hostem Lucií Bílou, která s Arakainem vystupovala v letech 1984 až 1986.

 

Koncert trval více než 3 hodiny, celý set byl rozdělen do tří částí.

 

První část se nesla v duchu Brichtovy éry, kde zazněly všechny zásadní pecky, které tuto thrash metalovou kapelu proslavily. Pro příklad hity jako Amadeus, Nesmíš to vzdát, Šeherezád, Kolonie termitů, Zase spíš v noci sama

 

V prostřední části došla řada na Lucku Bílou, která nám ukázala, jakým směrem by se měla nadále ubírat… Vystřihla si kousky jako Dotyky, Ztráty a nálezy, Cornoutto, nová skladba nahraná k příležitosti 30. výročí-V ruce svírám kříž a nakonec cover od AC/DC.

 

Třetí část se nesla již v duchu posledních několika desek, včetně těch, která s Arakainem nahrál Petr Kolář, kde se předvedl i druhý host večera – David Spilka, který o chvíli později odzpíval i skladbu z předposledního alba – Skrytá kamera.

 

Celé kapele to neuvěřitelně šlapalo od začátku až do konce, naprosto brilantní zvuk, světla, opravdu až po okraj naplněný velký sál pardubického Ideonu. Již teď se těším, co pro nás nachystají pánové k 35. výročí, jelikož překonat toto turné nebude vůbec jednoduché!