Anonym pronásleduje Lety Mimo!

Pražská elektro rocková kapela Lety Mimo nachystala na letošní léto hned několik překvapení. Kromě čtvrtého člena, jímž se stal dlouholetý kamarád Tomáš Břínek alias Gerry , kapela vystřeluje do světa svůj videoklip k písni Anonym.

 

Tento song vyšel na EP Playback, které Lety Mimo vydali loni. Proč klip spatřil světlo světa až nyní a o čem je?

Looky: Tohle video vzniklo hodně zvláštním způsobem. Asi před dvěma lety jsme tenhle klip začali točit, potom se nějak stalo, že jsme to úplně vypustili z hlavy a před rokem jsme si vzpomněli, že bychom ho vlastně měli dodělat. No a to dodělávání nám trvalo další rok. Ta práce procházela různými stádii vývoje, až jsme se dopracovali k této konečné podobě. Tímto bych chtěl obzvlášť poděkovat Adamu Kořínkovi, že to s námi po večerech stříhal a vymýšlel.

 

A co jste tím chtěli říct?

Looky: Ten klip se jmenuje ANONYM a je to vlastně o internetu, sociálních sítích a tak nějak o tom, jak a čím dneska lidi žijí. Je to o nebezpečí ve formě anonymity, za kterou se na netu může schovat kdejaký zoufalý úchyl a naopak o naivitě lidí, kteří zase mají potřebu o sobě celému světu sdělovat nejintimnější podrobnosti. Taková byla asi ta hlavní myšlenka, ale je tam také spousta detailů a fórků, kterými jsme se hlavně bavili a které rozkryjete až když si ten klip pustíte po několikáté.

 

Lety Mimo – Anonym

kamera: Adam Kořínek, Víťa Linek, Dan Vachuda

stříh, grafika, režie: Adam Kořínek

hrají: Lety Mimo, ANONYM (Chico Torres)