20. NAROZENINY ROCK FOR PEOPLE již tuto sobotu!
23.8.2014

Domácí hudební špička, vzpomínky, nostalgie, květiny, speciální vlaky i průlomové spojení pivních gigantů!

 

Rock for People oslaví už tuto sobotu 23. srpna s plnou parádou dvacetiny. Stane se tak na památném místě, kde před dvaceti lety 19. srpna 1995 začínal – v Českém Brodě na atletickém stadionu. V místě, kde leží krásné vzpomínky a příběhy, v místě slunce i bahna, v místě mládí festivalu i jeho pamětníků.

 

DOMÁCÍ HUDEBNÍ ŠPIČKA

Do areálu stadionu Na Kutilce v Českém Brodě přijede tuto sobotu blahopřát tucet kapel, které jsou s festivalem spojeny přátelskými vazbami a utvářely historii československého rocku – od legendárních Blue Effectů a Hudby Praha přes vynikající Tata Bojs, aktuálního Xindla X, klubové i festivalové jistoty Vypsanou Fixu nebo UDG, slovenské ha

rcovníky Horkýže Slíže, domácí oblíbence Divokýho Billa a jejich starší bratry Medvěd 009, profíky Monkey Business, mladé talenty Evelynne až po Kryštofa, který zde odehraje na dlouhou dobu poslední festival. Ti všichni RfP věnovali krásnou, osobní zdravici a gratulaci: 

VZPOMÍNKY, NOSTALGIE, KVĚTINY I PŘÍBĚH

Základním mottem Rock for People bylo vždy přesvědčení, že hudba a festival má být pro lidi a spojovat je. Po dvacet let se to festivalu daří, což dokládá řada osobních příběhů návštěvníků, vztahů přátelských i partnerských, které RfP spoluvytvářely. Jeden ze zakladatelů festivalu Petr Fořt k tomu říká: „Přátelství a snaha o porozumění, bez ohledu na styl, pohlaví, kulturní nebo sociální rozdíly, to bylo to, co nás na hudbě nejvíce zajímalo, a snažili jsme se to vždy dát Rock for People do štítu.“ A do štítu, přesněji vstupní brány areálu, budou 23. srpna vetknuty desítky květin, které dokreslí narozeninovou atmosféru – do výzdoby bude využita jakákoli květina (z květinářství, louky, svatby, pohřbu nebo třeba ze zahrádky). I proto prosíme všechny návštěvníky o zapojení a květinu pro festival. Dále bude v areálu instalována stěna, kam budou návštěvníci moci napsat svůj příběh nebo vzpomínku z festivalu Rock for People.

 

DOPRAVA, PARKING, SPECIÁLNÍ VLAKY, KYVADLOVÁ DOPRAVA

Pořadatel ve spolupráci s Českými drahami na sobotu 23. srpna od 10 hodin posílil spoje z Prahy a z Kolína. Vlaky odjíždí z Prahy každou půl hodinu. Zpátky fanoušky dopraví SPECIÁLNÍ VLAKOVÉ SPOJE v těchto časech:

– směr Praha, odjezd 0:45 a 2:15

– směr Kolín – Pardubice, odjezd 2:10

– směr Nymburk

– Poděbrady, odjezd 1:30

Z nádraží na atletický stadion Na Kutilce návštěvníky dopraví kyvadlová doprava, která je samozřejmě zdarma.

Přijedou-li fanoušci na festival autem, mohou zaparkovat na CENTRÁLNÍM FESTIVALOVÉM PARKOVIŠTI u nádraží. Český Brod není na příliv velkého počtu návštěvníků uzpůsobený a nelze jeho obyvatelům výrazně komplikovat život. K festivalovému parkovišti budou navigovat cedule. Z parkingu lze opět využít k areálu zdarma i zpět kyvadlovou dopravou. Parkování je zpoplatněno částkou 50 Kč.

 

STAROPRAMEN I GAMBRINUS … A SAMOSEBOU TAKÉ ČISTO!

Dalším specifikem českobrodské akce bude přítomnost dvou největších tuzemských pivovarů – Staropramenu a Gambrinusu. Prvně jmenovaný, který po boku pořadatelů Rock for People stojí několik posledních let, velkoryse přepustil část výčepů plzeňskému pivovaru, jenž naopak provázel festival v prvním desetiletí jeho existence. „I ve sportu se stává, že rivalové nastoupí vedle sebe v jednom dresu, když jde o něco výjimečného. A my budeme svědky něčeho podobného, v českém showbyznysu nevídaného: dva největší producenti piva si na BRODU na jeden den podají ruce a jistě k radosti fanoušků i účinkujících společně dotvoří příjemnou atmosféru vzpomínek na historii i současnost našeho festivalu,“ vysvětluje tento průlomový krok Michal Thomes, druhý ze zakladatelů Rock for People.

 

BROD také navazuje na tradici ohleduplného chování vůči životnímu prostředí a na akci budeme třídit odpad. Před několika lety se RfP zapojil do projektu Čistý festival, poslední tři roky také využívá systému vratných kelímků a díky unikátní třídící lince také posílá na recyklaci více než polovinu všeho odpadu.

 

Festival Brod 20 proběhne v sobotu 23. srpna od 12:00 do 02:00 v areálu atletického stadionu Na Kutilce v Českém Brodě. Vstupenky na festival v ceně 450 Kč je možné ještě několik dní zakoupit na www.ticketsforpeople.cz a v předprodejní síti Ticketstream. Na místě budou vstupenky za 550 Kč. Kapacita brodského stadionu Na Kutilce je omezena, proto doporučujeme zakoupit si vstupenku co nejdříve! 

 

Neméně zajímavý bude i pestrý doplňkový program. Panelová výstava Rock for People nabídne řadu fotografií a vzpomínek kapel, návštěvníků i organizátorů. V originálním Live Jukeboxu splní živí muzikanti takřka jakékoli hudební přání. Silent party pobaví jak ty, kteří se aktivně zapojí se sluchátky na uších, tak ty, kteří budou tančící pozorovat.

 

HISTORIE

Festival Rock for People poprvé proběhl v Českém Brodě v roce 1995 za účasti 18 českých kapel a 1100 návštěvníků. Během let se festival stal pravidelnou klíčovou událostí každoročních českých festivalových sezón, v roce 1999 se objevil první zahraniční headliner. V roce 2006 narazil festival již s 20 tisíci návštěvníky na kapacitní limit, a tak se v následujícím roce přesunul do tehdy vznikajícího Festivalparku na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové. Návštěvnost posledních ročníků, na nichž vystupuje zpravidla více než 150 účinkujících, se pravidelně pohybuje v desítkách tisíc. Jasná profilace festivalu a schopnost seznamovat posluchače s nejnovějšími trendy v rockové i elektronické hudbě i s prověřenými hodnotami žánru jej staví do první linie pelotonu českých rockových festivalů.

 

Program BROD Rock for People 23. 8. 2014:

12:30 – 13:10  Evelynne

13:20 – 14:05  Medvěd 009

14:15 – 15:00 Blue Effect

15:10 – 15:55 UDG

16:05 – 16:50 Hudba Praha

17:00 – 17:45 Vypsaná Fixa

17:55 – 18:40 Xindl X

18:50 – 19:50 Divokej Bill

20:00 – 21:00 Horkýže Slíže

21:10 – 22:10 Monkey Business

22:20 – 23:20 Kryštof

23:30 – 00:30 Tata Bojs