Sázavafest 2012 nepotěšil, ale ani nezamrzel!

11.ročník jednoho z největších a nejznámějších festivalů u nás, Sázavafest, navštívilo bez mála 15 000 lidí. Festivalový areál, který se již před 2 lety přesunul z Kácova do Benešova, ovládla hudba 2.-5.8.2012.

 

Sázavafest byl jako každý rok velice mutližánrový, kromě všemožných stylů se v Benešově vystřídalo na 6ti pódiích kolem 120 účinkujících, kromě hudby jste si ale také mohli užít divadlo, film nebo tance. Přijel i Michal Viewegh, jehož autorské čtení je na Sázavafestu již tradicí.

Po zrušení hlavního headlinera Sázavafestu, Kaiser Chiefs a další kapely Skindred, těch zahraničních hvězd pro tento ročník moc nezůstalo. Nejvíc „pařících“ lidí měl poslední festivalovou noc DJ Paul Oakenfold, který zahrál 2hodinnový set, který ale místy nudil. Skvělou show předvedli ale Frantic Sunday i Molotov nebo Fun Lovin´Criminals.

 

Letošní lineup podržely hlavně české kapely. SKA seskupení Sto Zvířat se rozhodlo na letošním ročníku trhnout rekord. Pokusili se během 4 dní zahrát 100 písní ve 4 setech. A povedlo se jim to! Kapely Mandrage a Nightwork ovládly, jako na každém festivalu či koncertě, dívčí srdce a jejich písničky si pozpěvovala většina přítomných.

Kapela Mňága a Žďorp zahrála také speciální set. Na festivalu také oslavovala 25.výročí kapely a na pomoc si pozvala několik skvělých hostů, kteří byly osloveni také na pomoc s CD Dáreček.

 

Na festivale také nechyběly hudební stálice jako Mig 21, Tomáš Klus, UDG, Rybičky 48 , Vypsaná Fixa, Wohnout nebo Xindl X. Hudby bylo pro tento víkend dostatek a každý si určitě našel to své. Prostor dostaly také mladé kapely. Na 11.ročníku festivalu měli možnost si zahrát Koblížci, Last Time, Reverends, Bek Ofis nebo slovenská partička The Paranoid.

Po celém festivalu se kromě 6 stagí nacházel také dostačující počet stánku s občerstvením, pitím, oblečením a spousty dalšího.

Jestli se bude konat další ročník je ve hvězdách. Tento rok se ale celkem vydařil.

 

autor: Monika Pokorná

 

 Foto: Jitka Šnajdrová, Aneta Bezegová