Basinfirefest 2010
1.7.2010
20.00
2.7.2010
3.7.2010
4.7.2010
0.00

I letošní rok se můžete těšit na Basinfirefest konající se už osm let ve Spáleném Poříčí na Plzeňsku. Každoročně zde vystupuje sposta zahraničních hvězd, ale i velmi oblíbené české kapely mající mnoho fanoušků. V minulých letech navštívily festival skupiny jako Primal Fear (GER), Communic (NOR), Waltari (FIN), Pro-Pain (USA), Ze Slovenska například Iné Kafe nebo Horkýže Slíže. Z českých kapel fenomenální Kabát, Arakain, Wohnout nebo Krucipüsk.

Letos se můžete těšit na jednu z top legend světového thrash metalu, jelikož dorazí kalifornští TESTAMENT. Další jsou maďarská punková legenda AURORA a taky maďarští EKTOMORF. Vystoupení na Basinfirefestu potvrdila také nejúspěšnější australská heavymetalová formace BLACK MAJESTY, kteří na Basinfirefestu představí své novinkové album In Your Honour. Poprvé živě v Česku se představí švédšťí power metaloví DREAM EVIL a black metal hrající VENOM.

Jména kapel se stále doplnují zatím se už teď jistě můžete těšit na Silent Stream of Godless Elegy, Debustrol, Dymytry, Dirty Game, Galadriel(SK), Harlej, The Chancers, Banjaming Band, T.A.N.K.(FR), a spousty dalších…

Pokud chybí na Basinfirefestu vaše oblíbená kapela, poředatelé davají možnost hlasovat v anketě a dostat tak vámi oblíbebnou kapelu na Basinfirefest 2010. Hlasovat pro svoji oblíbenou kapelu můžete zde. Hlasování bude ukončeno 30. dubna 2010, do dalšího kola postoupí celkem 30 kapel s nejvyšším počtem hlasů, a to bude ukončeno 10. května. Celkem čtyři kapely s největším počtem hlasů zahrají 1.7. na čtvrtečním večírku pro nedočkavce, ten ve festivalovém areálu ve Spáleném Poříčí odstartuje ve 20 hodin.

Hlavní program festivalu proběhne ve dnech 2.7. – 4.7.2010.