Vtipkující robot Engie pokřtil skupině NEBE jejich nové album Souřadnice!

Letos v březnu vydala havířovská skupina NEBE své nové, v pořadí třetí, album Souřadnice. To se rozhodla pokřtít netradičním způsobem. Celkem čtyři (pro velký zájem fanoušků) koncertní křty proběhly v prostorách ostravského planetária. Během celého vystoupení se nad hlavami diváků promítaly působivé projekce.

 
Po skončení koncertu proběhl samotný křest alba. Kmotrou se stala vtipkující Engie, robot ženského pohlaví. «Jak chcete, abych pokřtila tu vaši novou desku? Víte moc dobře, že když se do mého těla dostane jediná kapka vody, mohu zkratovat a to by vás ta sranda vyšla hodně draho,» bavila diváky Engie, a tak musel desku pokřtít vždy někdo z publika, koho robotí děvče náhodně vybralo.
 
«Takový audiovizuální projekt jsme dali dohromady poprvé a dopadlo to skvěle!» vypráví zpěvák Petr Harazin a dodává: «Byli jsme zvědaví na ohlasy a ty nás moc potěšily. Chtěli bychom se tímto směrem ubírat i v budoucnu.»
 
A co čeká kapelu v nejbližší době? «Teď nás čeká spousta letních akcí, připravujeme dva videoklipy a na podzim bychom rádi připravili turné, které by na naše křty navázalo,» prozrazuje kytarista Štěpán Petrů.