Honza Toužimský a Viktor Dyk nazpívali singl k nové rock opeře

Autor: Bára Vavrušková

Nová rock opera Oidipus Tyranus, která se za pár dní představí divákům ve své koncertní premiéře má už svůj singl. Jmenuje se „Zpráva z hvězd“ a nazpívali jej Honza Toužimský a Viktor Dyk, dva rockeři, kteří se na společném pódiu potkali už při muzikálu Excalibur, nebo předešlé Antigoně. V rock opeře Oidipus Tyranus pak tito dva zpěváci obsadí dvě hlavní role. Honza Toužimský se představí v titulní roli Oidipa a Viktor Dyk se zde objeví jako Kreon.


foto_viktor_dyk

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Singl „Zpráva z  hvězd“ zavádí diváky a posluchače do starověkých Théb, do okamžiku, kdy Kreon přináší z Delf zprávu týkající se moru, který město sužuje. Zpráva říká, že nákaza se bude šířit tak dlouho dokud nebude nalezen a potrestán vrah krále. Oidipus se tedy rozhodne vraha dopadnout a potrestat jej. A právě tento moment Sofoklovy tragédie, který je jakýmsi bodem od něhož se odvíjí další děj, je i námětem singlu.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Autory „Zprávy z hvězd“ jsou, stejně jako u celé rock opery Milan Steigwerwald, který vytvořil hudbu a Pavla Forest, která napsala libreto.

Koncertní premiéra rock opery se uskuteční v pondělí 14. prosince od 19. hodin v pražském divadle Milenium. Od března 2010 se mohou diváci těšit i na její divadelní podobu. Oidipus Tyranus, jak je nová rock opera pojmenována, dějově předchází již uvedené Antigoně. Divák se tak dozví, co formovalo osud nejen Oidipa, ale i jeho dcery Antigony. Charaktery a jména hlavních hrdinů se v obou operách prolínají.

Vedle zmíněného Honzy Toužimského a Viktora Dyka se v dalších rolí představí například Bára Zemanová, Pavla Forest, Lukáš Písařík, Žántí, Lešek Semelka nebo Petr Dopita. Zájem o účast v rock opeře projevili i Helena Zeťová a Kamil Střihavka.

Nový singl „Zpráva z hvězd,“ který vznikl právě v těchto dnech, tak může být i pomyslnou pozvánkou na premiéru celého projektu.

foto_honza_touzimsky

Singl: Zpráva z hvězd – Oidipus Tyranus rock opera

Zpěv: Honza Toužimský  & Viktor Dyk

Hudba: Milan Steigerwald

Libreto: Pavla Forest

Odkaz na stažení singlu Zpráva z hvězd:

www.touzimsky.com/zprava_z_hvezd.mp3

Více informací: www.antigona-rockopera.comwww.divadlomilenium.czwww.touzimsky.com