Eddie Stoilow zakončí evropské turné s The Rasmus v Praze
24.10.2019
19.00

Jedna z nejhranějších kapel v českém éteru Eddie Stoilow vyrazila v září na evropské turné s nejúspěšnější finskou skupinou The Rasmus. Celkem 19 koncertních zastávek oba soubory zahájili 30. září v německém Hamburku a skončí 24. října 2019 vystoupením ve Velkém sále pražské Lucerny. Turné se odehrálo díky aktivitám nově vzniklé divize českého vydavatelství BrainZone International, která mimo jiné hodlá pomáhat vývozu české hudby do zahraničí.

 

Nejslavnější rocková skupina z Finska The Rasmus dosáhla globálního úspěchu v roce 2003, kdy vydala zásadní album kariéry s názvem Dead Letters, obsahující megahity In The Shadows nebo First Day of My Life. Oceňovaného alba se od vydání prodalo více než 500 000 kusů a získalo několik platinových desek. Celkově kapela dosáhla více než 5 000 000 kusů prodaných hudebních nosičů po celém světě. A právě na podzim 2019 se The Rasmus vydávají na evropskou část turné k 15. výročí vydání alba Dead Letters, na které si jako předskokana přizvali Eddie Stoilow.

„Vzhledem k tomu, že zpíváme anglicky, vždycky jsme měli snahy koncertovat a vydávat v zahraničí. Po předskakování kapelám jako Simply Red, Kosheen nebo One Republic máme za sebou i premiérování našich singlů na prestižních amerických a britských hudebních serverech, národní kolo Eurovision Song Contest 2018 nebo skládání nových tracků a nahrávání v Londýně v Tileyard Studios v produkci s dvojicí producentů SONDR. Společné turné s The Rasmus je dalším logickým krokem,“ svorně dodávají zpěvák Jan Žampa a klávesista a kapelník David Šmídt. „Rád bych poděkoval firmě BrainZone International za zprostředkování šňůry s The Rasmus a těším se na její další aktivity, které zveřejní v říjnu,“ dodává Jan Žampa.

 

Kapela Eddie Stoilow působí na scéně více než 15 let. Za tu dobu nahrála 4 řadová alba s mnoha hity, včetně Frozen, With You nebo Baby. V současné době muzikanti připravují pátou nahrávku, která vyjde začátkem příštího roku.

 

Více informací na: www.brainzoneinternational.com