Xindl X vyprodal Forum Karlín a jede na Volnoběh

„Vždyť žijeme tak krátce, tak proč svý okamžiky ztrácet?“ ptá se Xindl X ve svém novém singlu Volnoběh. Hravá píseň, která překvapí svěžím moderním zvukem ovlivněným trendy elektronické hudby, se dočkala ambiciózního videoklipu v režii Jakuba Sommera. Spolu s dalšími dvěma novinkami a více než dvěma desítkami známých hitů se objeví na zpěvákově best of s názvem Anděl v blbým věku, které vychází 18. října u vydavatelství Universal Music.

 

To nejlepší ze svého repertoáru připomene Xindl X na vyprodaném koncertě v pražském Foru Karlín 28. listopadu, kde oslaví své čtyřicetiny.

 

Singl Volnoběh je první spoluprací Xindla X s dvojicí mladých libereckých producentů Kenny Rough a Robin Mood. Ti zpěvákův osobitý textařský rukopis plný zábavných slovních hříček oblékli do zcela nového kabátu. Při jeho pomyslném šití hojně čerpali z vlivů současné elektronické scény.

 

„Byla pro mě zajímavá zkušenost nahrávat s někým, kdo k aranžím přistupuje jinak, než jsem byl dosud zvyklý. S oběma kluky to bylo pohodové natáčení a věřím, že se dobrá nálada přenesla i do výsledné písně. Také doufám, že to rozhodně není naše poslední spolupráce,“ pochvaluje si nový impuls ve své tvorbě Ondřej Ládek.

 

K optimistické skladbě, která nás nabádá k tomu, abychom v životě občas zvolnili a vychutnávali si každý jeho okamžik, vznikl také výpravný videoklip z dílny režiséra Jakuba Sommera. Ten stojí za úspěchem nápaditých snímků ze začátků Xindlovy kariéry.

„Jsem rád, že jsem Jakuba po osmi letech opět ukecal, aby mi natočil další klip. Ten předchozí – Nejlepší kuchař – byl spíš takový malý velkofilm, a tak jsme si dlouho říkali, že bude těžké ho něčím trumfnout. Ale myslím, že se nám to podařilo. Fanoušci se můžou těšit na náš dost možná nejvýpravnější a zcela určitě nejšílenější klip,“ ubezpečuje hitmaker.

 

Sommer, který s písničkářem v minulosti pracoval na televizním seriálu Comeback a jeho divadelní hře Dioptrie růžových brýlí ve Švandově divadle, obsadil do hlavní role bláznivého videa mladého herce Oskara Hese. Zahrála si v něm také celá kapela Xindla X nebo herecké hvězdy Roman Štabrňák a Kristýna Frejová.

 

„Je to už můj čtvrtý klip pro Xindla. Rád pro něj natáčím nejenom proto, že mě jeho muzika a texty oslovují, ale také proto, že máme s Ondřejem podobný smysl pro humor, baví nás stejné věci a při psaní scénářů si rozumíme. Jsem taky rád, že jsme společně vybrali do hlavní role právě Oskara Hese, mladého talentovaného herce, se kterým je radost točit a který má našlápnuto stát se hvězdou,“ oceňuje zkušený režisér.

 

Volnoběh se spolu s dalšími dvěma novinkami a všemi dosud vydanými jedenadvaceti rádiovými singly Xindla X objeví na jeho výběrové desce. Pod názvem Anděl v blbým věku, který připomíná dva z jeho největších hitů, vyjde pod záštitou Universal Music 18. října.

 

Své srpnové čtyřicáté narozeniny oslaví zpěvák 28. listopadu ve velkém stylu ve Foru Karlín. Odehraje zde dosud největší samostatný koncert své mimořádně úspěšné kariéry. Již dva měsíce před očekávanou show jsou vstupenky beznadějně vyprodány.