Dnešní doba není pohádková, kriticky hodnotí svět kapela Je na malinách ve svém novém singlu
14.12.2023

„Místo činů světu vládnou slova,“ zpívá pražská pop-rocková kapela Je na malinách v refrénu své nové písničky s názvem Pohádková. I takto kritickou reflexi dnešního světa však kapela servíruje s nadsázkou a humorem sobě vlastním. Text písně zasazuje do idealizovaného pohádkového prostředí, kde se z dívek stávají půvabné princezny a z chlapců ctnostní rytíři.

Po roce a půl od posledního singlu Lehká ironie se jedná o první nahrávku kapely v nové sestavě. Hanka Vítová, která se v kapele ujala kláves, přinesla kapele svěží vítr a doplnila trio v obsazení Míra Šimák – baskytara a hlavní zpěv, Petr Veselý – kytara a Honza Kravka – bicí. Písnička je společným autorstvím a nechybí v ní chytlavé klávesové vyhrávky, vokální vícehlasy a (samozřejmě!) kytarové sólo. Zvukově, především díky našlapaným kytarám, se kapela posouvá blíže břehům rocku. O produkci a nahrávání se pak opět postaral Dan Friml a jeho legendární studio The Barn.

Nový singl vychází 19. listopadu na streamovacích platformách Spotify, Youtube, Bandzone a dalších. Fanouškům tak kapela přináší takový předčasný vánoční dárek, na který se mnozí již jistě těšili delší dobu. Jako každý rok však také chystá svůj tradiční vánoční večírek v klubu 007 na Strahově. Letos to vychází na 14. prosince a těšit se můžete na živé provedení nejen singlu Pohádková, ale i zcela nových písniček, které na svůj záznam teprve čekají. Určitě si to nenechte ujít, protože právě na koncertech se projeví veškerá energie, kterou do své muziky kapela Je na malinách vkládá!