Buena Vista Club slaví 10 let!
25.11.2016
20.00
26.11.2016
20.00

 

Plzeňský club Buena Vista přivítá v rámci 10 let 10 dní 25. a 26.11. kapely Mash, Zvlášňý Škola a Support Lesbiens.

 

25.11. se představí Zvlášný Škola. Svérázná a osobitá kapela, produkující svižný punk-rock, vznikla ve Kdyni 5. ledna 1992. Pravidelné vystupování formace zahájila o čtvrt roku později. Zpočátku vystupovala v tančírnách rodného Domažlicka a spřáteleného Klatovska v sestavě: Tomáš Linkeš – zpěv, Martin Anderle – tahací harmonika, Jiří “Go” Mezník – baskytara, Miroslav Hranáč – kytara a Karel Jakuš – bicí.

 

Poznávacím znamením byl od počátku charakteristický zvuk harmoniky, kvůli kterému byla kapela dost mylně označována v prvopočátcích své činnosti jako špatná kopie již tehdy populárních Tří sester. Přesto se zejména díky textům, jež si nebraly servítky, ZŠ záhy zapsala do podvědomí návštěvníků nejen tanečních zábav a počet jejích vystoupení neustále rostl. Kapela vypadala za skoro 25 leté pusobení 6 alb z níž poslední je Šesté slunce vydané v roce 2013.

 

Nynější sestava kapely skoro po 25 letech hraní: Tomáš Linkeš (zpěv), Jiří ,,Go“ Mezník (basa), Miroslav Hranáč (kytara) a druhá kytara Milan Černaj, za bicí se posadí Tomáš Mašl a na tahací harmoniku Martina Linkešová.

Kapela Mash rock

Historie skupiny MASH sahá až do roku 1994, kdy se čtveřice spolužáků z plzeňských škol SPŠE s SPŠD Tomáš Hrbáček, Milan Ráž, Jarda Hrbáček a Pavel Huspeka rozhodla založit kapelu. Od začátku se hraje převážně vlastní repertoár doplněný několika převzatými kusy od oblíbených kapel a je použito i několik písní od skupiny, která si říkala Marshals a později Alien, kde se dříve sešli Tomáš, Jarda a Milan. První vystoupení proběhlo na hudební soutěži Múza, ale to byla spíš taková „nástřelná“, kdy se kapela teprve hledala. Proto se za první vystoupení spíš považuje koncert v plzeňském klubu „C“ v březnu 1995. V roce 1998 přichází do kapely klásevák a vokál David Veselák. V roce 2006 se MASH dostává na rozcestí. Tomáš Hrbáček dostává nabídku od skupiny Harlej , ze které odešel Vláďa Šafránek a tak MASH hledá nového zpěváka. Je osloven Petr Slavík z Toužimi, který už s kapelou v minulosti několikrát vystoupil jako host a také působil mimo jiné společně s Davidem ve skupině Agnes a se Želvou ve skupině Santa Zuzana. Na podzim 2008 skupina natáčí v nové sestavě album, které se jmenuje „…za čarou“V roce 2011 přichází další zlomový moment skupiny MASH. Kytarista a člen zakládající sestavy Milan Ráž je ze zdravotních důvodů nucen ukončit aktivní kariéru. Nad kapelou tedy opět visí „Damoklův meč“ možného rozpadu. Ale jak se zdá, historie skupiny bude pokračovat, zvlášť když vybrané písně byly zařazeny do rotací Rock Radia Šumava a tím se stavají známější pro širší okruh rockerů. Na místo sólového kytaristy přichází plzeňák Libor Daniš,

V sobotu 26.11. Vystoupí v Buena Vistě Support Lesbiens v rámci Kid Tout!

Držitelé ceny Anděl za album K.I.D. jsou na podzimním turné. Počátek  kapely sahá do roku 2001. Letos kapela oslavila 15 let na hudební scéně.

 

Myslím že program na víkend je jasný nejen pro Plzěňáky. Tak pojďte oslavit 10 let klubu spolu s námi!
Copa je tuto za akci?