Zvlášňý Škola a Mash v Buena Vistě v Plzni!

Plzeň není jen město piva a sportu, ale taky dobré muziky. Vyrážíme do klubu Buena Vista, který touto dobou slaví 10 let od svého otevření. Dneska zahrají kapely Zvlášňý Škola a Mash.

 

Při vstupu do sálu kde se koncert odehrává se již pomalu schází fanoušci obou kapel a na pódiu zvučí „Zvláška“.  Pohodová atmosféra je cítit všude. Nazvučeno, ještě panáka a jde se na společnou fotku obou kapel ještě před začátkem koncertu. Zvláška hraje jako první. Písnička Skořápky odstartovala celý večer plný big beatu. Kapela ve složení Tomáš Linkeš – zpěv, Jiří „Go“ Mezník – basa, Martina Linkešová – tahací harmonika, Mira Hranáč – kytara, Milan Černaj – kytara a Tomáš Mašl – bicí, sází jednu pecku za druhou. V průběhu koncertu nesmí chybět ani „kulturní vložky“ mezi písničkami .  Celkem 20 songů do nás Zvláška nasypala.  Rumíci od fanoušků zahučeli do kapely a musejí přidat. Správná pětka byla dobrou volbou.

 

Přestavba na pódiu proběhla vcelku rychle…

Nastupuje kapela Mash ve složení Pavel Slavík – zpěv, Libor Daniš – kytara, Pavel Strejc – kytara, Václav Hynčík – basa, David Veselák – klávesy a zpěv, Pavel Huspeka – bicí. První písničkou Klondike roztančí celý sál .  Následují písničky Pohádková, Na konci Světa, cover Nikdy už mi nevolej celkem 11 svižných  písniček. Překvapení pro všechny fanoušky Mash nastal při písničce I chlapy Mají své dny kdy se na pódiu objevil bývalý člen Milan Ráž a chopil se na chvilku kytary a mikrofonu. Rychlé songy vystřídají pomalé plouživé Na Mapách, Řádky Mých  Snů, Džíny, Exploze Snů(Kern). Ploužáky jsou za námi, Za Čarou byla první z 8 rychlých písniček. Písnička Rider ukončila vystoupení kapely Mash.