Robert Hlavatý: „Žijeme v době, která občas s lidmi zamává…“

Dobrý den Roberte ..

Ahoj! A zdravím i všechny čtenáře!

 

O vás se ví, že jste příjemně upovídaný optimista a lehký „filozof“ …

Lehký? V žádném případě!!! Na toho optimistu vám odpovím, jsou dny, kdy k hrůze všech spolubydlících vstanu, přistoupím k oknu a hulákám: „Dóó réééé mýýýý fááá sóóól láááá sýýý dóóó…..Švagrová kdo říkal že nemám hlas!!??…. !“ (smích) Každopádně je většinou problém mi náladu zkazit, zaplať Pán Bůh!

 

Kdy tedy vlastně začal váš skutečný zájem o muziku?

Cca v 10 letech. Chodil jsem po dvoře a troubil na kus lešenářské trubky a tak rodičové rozhodli že začnu chodit do hudebky..na trumpetu!

 

Jaké hudební žánry rád hrajete?

Vzhledem k tomu, že jsem v pubertě – a ta se mnou vydržela dodnes (smích) – poslouchal Beatles, tak asi pop-rock.

 

V médiích je o vás zmínka, že se věnujete vícero projektům, kde vás tedy mohou posluchači a fanoušci slyšet a případně i vidět?

Takhle… jednak hraji s moji kapelou, převážně hrajeme vlastní tvorbu, za jejíž produkci jsme jakoby zodpovědní všichni, byť já skládám hudbu i texty. V současné době vystupuji ve dvou muzikálech – v Goja Music Hall v hit-muzikálu „Děti ráje“ a v Karlínském divadle ve slavné inscenaci „Jesus Christ Superstar“, v Praze.

Dále účinkuji v pořadu Rockparáda, což zahrnuje příjemné moderování s kolegou Petrem Kůsou. Najdete nás na fajnrock.tv.

 

Pojďme zpět k vaší kapele Robert Hlavatý a band. Proč jste nezvolil nějaké „kapelní jméno“ ale vystupujete pod svým civilním jménem s přídomkem – a Band?

No, on to zpočátku zhruba před pěti lety nebyl moc „kapelní“ projekt – spíš jsem psal nějaký věci a kluci se rozhodli mě doprovodit.. Ale se s klukama začínáme vzájemně hudebně obohacovat a je to tak dobře.

 

Komponujete si i textujete svoji hudbu, ale vím o vás, že jste se poměrně nedávno statečně vypořádal s velmi těžkým zdravotním obdobím. Ovlivnilo to vaše texty?

Žijeme v době, která občas s lidmi zamává. Někomu s „psychičnem“, jinému „fyzičnem“. Je zvláštní pocit zjistit, když člověku jde ve zdraví o život, jak mělký život žijeme..ale to by bylo na jiný povídání.. Vydali jsme v únoru maxisingl – neboli EP který místo obvyklých 4 songů, obsahuje songů 5! Dva trošku depresívní a tři veselé.. Asi tak.. Ale, k vaší poslední otázce – kdo se zaposlouchá do textů, ten odpověď dostane.

 

Kde vás mohou posluchači slyšet a vaši fanoušci případně i vidět?

Tak určitě si nás fanoušci najdou na www.roberthlavaty.ic.cz, nebo na bandzone.cz/rhband, anebo si s námi mohou pokecat na facebooku či Twitteru.

 

Co chystáte pro své příznivce v nejbližší době?

K EP se váže víc koncertů, asi tak tři – čtyři koncerty měsíčně v klubech a na různých akcích a na podzim chystáme normální CD s video klipem a s regulérní koncertní šňůrou. O detailech si třeba popovídáme příště..zatím se poohlížíme po kapelce která s námi do toho půjde protože jak víme – ve dvou se to lépe táhne..:-)

 

Roberte, děkuji za milé setkání a váš čas. Přeji vám HODNĚ PEVNÉ ZDRAVÍ a náruč muzikantského štěstíčka.

Také díky a těším se na brzkou viděnou na koncertě!!!

 

autor: Jana Dvořáková