Zahájení festivalu Sázavafest se ponese v rytmu ska!
4.8.2011
23.00
23.00
23.00
5.8.2011
23.00
23.00
23.00
6.8.2011
23.00
23.00
23.00
7.8.2011
23.00
23.00
23.00

Snad nejoblíbenější festivalový žánr ska zahájí letošní Sázavafest a bude ho provázet po všechny dny programu.

Již čtvrteční den bude patřit tomuto temperamentnímu hudebnímu stylu, kdy se na úvod představí největší česká ska legenda Sto zvířat. Tato desetičlenná parta vyprodává snad každý svůj koncert v Česku a jejich fanouškovská základna se neustále rozrůstá. Před měsícem navíc vydali jubilejní výběrovou desku „Sto dvacet!“, kterou stylově pokřtili v pražském Paláci Akropolis.

Zahájení festivalu ale nebudou mít Zvířata na triku sama. Vedle nich zahraje tuzemské ska a rocksteady stálice Basta Fidel. „Pražským Basta Fidel se daří míchat široké stylové inspirace do chytře vypilované jízdy, neschází nejrůznější emoce, neutuchající proud nápadů a pestrá paleta překvapení, to vše s lehkostí „pochytané“ do nepřepláceného a za všech okolností fungujícího aranžmá,“ napsal o jejich posledním albu Michal Husák na serveru muzikus.cz.

Žánr ska bude dále zastoupený skupinou Irie Révoltés z Heidelbergu, kteří v listopadu vyprodali pražský klub Roxy. Ze zahraničí se českému publiku znovu představí i šestičlenná kapela Mad Heads XL z Ukrajiny. České barvy pak budou hájit oblíbení Prague Conspiracy, přijedou i nespoutaní Fast Food Orchestra a Pub AnimalS, kteří jsou za svou poslední desku „Safar-I“ ověnčení cenou Anděl 2010 v kategorii ska & reggae. A chybět nebudou ani česko-britští The Chancers, jejichž nové album „The Age of Rudeness“ vyšlo 10. března.

Tento rok Sázavafest podporuje i naprosté reggae nováčky. Spojil se totiž s populární celoevropskou soutěží reggae, dancehall a ska kapel EUROPEAN REGGAE CONTEST.

Tato soutěž je již několik let pořádána slavným festivalem Rototom Sunsplash a postupně se rozšířila do všech částí Evropy. Je možná jedinou soutěží v Evropě zaměřenou na reggae, ska a dancehall skupiny s jasnou a konkrétní odměnou. Tou je možnost účastnit  se dnes již legendárního reggae festivalu ROTOTOM SUNSPALSH.

Vítěz pražského live finále má zajištěno místo v programu právě na festivalu Sázavafest v Benešově u Prahy, odkud pak postoupí do velkého evropského finále.

Vstupenky na Sázavafest, který proběhne ve dnech 4. – 7. srpna 2011 v areálu Zelený ostrov v Benešově, jsou ke koupi za 900 korun + poplatky v sítích Ticketpro a Eventim. Více aktuálních informací na www.sazavafest.cz.