Za stovku tour navštíví pražský klub Futurum!
4.4.2013
20.00

Na zajímavý koncert se mohou těšit příznivci pražského Futurum Music Baru.  V rámci Za stovku tour 2013 vystoupí 4. dubna v tomto smíchovském klubu oblíbené kapely Lety Mimo a Five O´Clock Tea. O doprovod se jim postará rock’n’rollová partička Undergaters.

 

Lety Mimo vydali v loňském roce nové EP s názvem Playback. Nahrávka stylově navazuje na jejich tvorbu a nabízí porci kvalitního electro – rocku. Přesto se hudba posunula více směrem k progresivnímu soundu dnešních elektro-kytarových kapel. Vedle fyzického nosiče navíc nabídli tento materiál zdarma ke stažení na svém bandzone profilu. Desku vylepšila i spolupráce s mladým producentem Tuzexem (Sunshine, Super Tuzex Bros). Celkem obsahuje deska 7 písní a rozhodně se při ní nebudete nudit. Nejen novější nahrávky budete moci slyšet na jejich pražském vystoupení. Jistě zazní i starší hity Cyber Punker nebo Kosmodisko. Přestože se nejlépe cítí na poli open – airů, i jejich klubová vystoupení přinášejí velké množství energie a zábavy.

 

Five O´Clock Tea jsou šestičlenná skupina, která nabízí veselé rockové písničky. Na scéně se pohybují již od roku 2006 a stačili vydat desky Sám Sebou (2006), Třeba Se Najdou (2009) a Frčíme Si Na Páru (2011). Poslední jmenovaná se dočkala v minulém roce reedice, kterou nazpívala nová zpěvačka Markéta. Můžete ji znát i z její další kapely Hoodermaniax. Kombinace ženského a mužského vokálu je charakteristickým prvkem této kapely. Za svou hudební kariéru odehráli turné po boku Divokýho Billa, Wohnoutů nebo koncerty s Cocotte Minute, Gaia Mesiah, Matahari či Imodium. Jejich songy pravidelně bojují v hitparádách na rádiu Rockzone. Zařadili se po bok dalších rockových kapel, kterým úspěch není cizí.

 

Trojici uzavírá mladá sebranka Undergaters. Přestože pod tímto jménem nepůsobí na české scéně příliš dlouho, jedná se o kvalitní a zkušené muzikanty. Již v roce 1999 zakládá Jirka kapelu Deklarace-X, která si po čtyřech letech dává tvůrčí pauzu. V roce 2008 přicházejí někteří původní členové s nápadem založit novou skupinu. V té době se začíná psát historie Undergaters. Roku 2012 natáčejí nové EP „Feeling my Soul“, za pomoci producenta Geoffa Tysona. Jejich hudba se posouvá k tvrdšímu, ale přesto melodičtějšímu pojetí.

 

Jestliže nejste z Prahy, rozhodně nemusíte smutnit. Za stovku tour 2013 má zastávky napříč celou republikou. Většina koncertů skutečně stojí pouze 100 Kč.

 

http://www.youtube.com/watch?v=PYznE-fJFiM