Uvidíme se na Mighty Sounds již tento víkend!
11.7.2014
16.00
12.7.2014
16.00
13.7.2014
16.00

Již tento víkend se můžeme těšit na jeden z nejvelkolepějších hudebních festivalů na území České republiky. 11.-13. Července se koná festival Mighty Sounds, který bude letos výjimečný především tím, že oslaví jubilejní, desátý ročník. Letošní festival se uskuteční v Táboře, na letišti Čápův dvůr a letos nabídne mimořádně vyvážený žánrový zážitek, umocněný nejlepší dostupnou zvukovou technikou.

 

Mighty Sounds je jeden z nejnavštěvovanějších a nejžhavějších hudebních festivalů, který je třídenní. Jako každý rok se všichni potkáme na stejném místě a ve stejnou dobu a to v červenci na letišti Čápův dvůr.

Tento festival se soustředí především na hudební styl punk a punkrock, rock’n’roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock a hudební styly a scény, které se od nich odvíjejí anebo s nimi úzce souvisejí.

 

Specialitou festivalu je fakt, že každoročně představuje hlavně zahraniční jména, která tvoří přes 80% line-upu a jsou doplněna tím nejlepším z především žánrové scény v ČR, nejinak tomu bude i letošní ročník. Už tím je celý festival netradiční a mimo skvělou hudbu nabízí i mimořádně skvělou zábavu a spoustu nadupaných stánků a akcí, kde si můžete koupit vše, na co si jen vzpomenete!

Festival odstartoval svou existenci v roce 2005 a za devět let existence se na jeho pódiích vystřídalo bezpočet hudebních uskupení: za všechny například Ska-P, Pennywise, Anti-Flag, Madball, Backyard Babies, H20, The Casualties, Frank Turner, Biohazard, Gallows, The Hotknives, Mad Caddies, Panteón Rococó, Alborosie, Inner Circle, Derrick Morgan, The Aggrolites či Mad Sin. V roce 2013 představil festival opět žánrově pestrou nadílku v podobě jmen jako Suicidal Tendencies, The Subways, Bad Manners, Ky-Mani Marley, Comeback Kid, Macka B, Skindred nebo UK Subs.

 

 

Kromě žánrové různorodosti je předností festivalu také to, že každý rok si po boku větších kapel zahraje celá řada menších, talentovaných, nebo u nás ne tolik známých, vždy ale vysoce kvalitních skupin.

 

Festival Mighty Sounds nabízí každoročně v programu přes 150 interpretů, kteří zahrají na třech živých a třech DJských stagích. Tradičně má na festivalu místo divadlo v Divadelním stanu, nechybí film, a rok od roku se velmi zajímavě vyvíjí nabídka dalšího doprovodného programu, jako je například turnaj ve fotbale, nohejbal, graffiti a další, takže se můžeme společně těšit na nějakou novinku, která nás všechny překvapí. Pořadatelé také spolupracují pravidelně s projektem Světlo pro svět, kterému pomáhá informovat o operacích očí v Africe a vybírat na ně finance, každý kdo si svíčku zakoupí, se pak může jako každoročně účastnit skupinového zapálení svíček, které tuto dobrou věc podpoří.

 

Všichni, kteří se festivalu zúčastní, si budou moci vybrat ze svých oblíbených kapel a že jich bude dost! Vše vypukne pátek v 15:00!!!

 

A pokud ještě nemáte lístek, navštivte internetové stránky celé akce, www.mightysounds.cz, kde si můžete lístek předplatit, nebo si ho můžete zakoupit na místě. Na těchto stránkách se můžete dočíst podrobnější informace o celém festivalu.

 

Srdečně Vás všechny zveme a doufám, že to bude stejně velkolepé, jako každý rok a všichni si to pořádně užijete, každý po svém!