ULVER – norská alternativa 7. února v Praze!
7.2.2014
20.00
20.00

ULVER (nor)

07.02.2014, Praha – Palác Akropolis

 

Norští ULVER nás po celou svou kariéru přesvědčují o svém nadčasovém uměleckém vizionářství. Ať již se podíváme zpět do historie, do první poloviny devadesátých let, na jejich tři první alba, známá pod hlavičkou „Black Metal Trilogie“ , na kterých dosud nevídaným způsobem hudebně rozvíjejí, tehdy v hlubokém undergroundu ponořenou, blackmetalovou hudbu. V roce 1998 přichází s albem „Themes from William Blake’s The Marriage of Heaven and Hell “ , které znamená totální převrat v jejich hudebním směřování. Odklon od blackmetalového experimentování, nahrazuje záliba v industriálu, elektronice, nechybí avantgardní rock/metalové prvky a ULVER se zde nebojí ani četných ambientních pasáží.

Poslední desky „Wars of the Roses“, Childhood’s End“ a „Mense I.X-VI.X“ jsou již plně ve znamení totální avantgardy. Směle lze říci, že ULVER zde doslova boří hranice stylů a slovu AVANTGARDA tak dávají nový rozměr. Mísí se zde jednak avantgardní rock, trip hop, symfonické a komorní tradice, noise a experimentální hudba, přičemž důraz často leží na elektronických technikách vytváření zvuků a jejich nahrávání. Ohlasy odborné kritiky a zasvěcených fanoušků jsou obrovské. ULVER lze bez skrupulí označit za jedny z čelních vůdců současné alternativní hudby.

Známý americký filmový režisér Harmony Korine, se kterým ULVER již několikrát spolupracovali, popsal kapelu touto větou: “There’s a real lineage from a composer like Wagner to a band like Ulver…“

Vstupenky na pražský koncert ULVER kupujte ve všech běžných předprodejních sítích.

Více info na www.obscure.