„Tour se vydařila na jedničku,“ prozradil Lukáš z Pipes and Pints

Utekly zhruba dva týdny od chvíle, kdy se Pipes and Pints vrátili ze své 19denní tour po Evropě. Takový zahraniční úspěch je mezi českými skupinami stále ještě obrovský unikát, a proto jsme oslovili bubeníka Vincu, aby nám prozradil nějaké zážitky z cesty, další plány kapely a přiblížil jednoho ze svých koníčků.

 

Před několika dny jste se vrátila z tour po střední a západní Evropě. Jak se vydařilo?

Myslím, že se vydařilo na jedničku ☺ Užili jsme si spousty srandy, lidí chodilo poměrně dost, v rozmezí od 80 – 500, žádný koncert nebyl vyloženě slabý a vraceli jsme se spokojení.

 

Během své tour jste zavítali do Německa, Francie, Španělska a Švýcarska. Existuje nějaký zásadní rozdíl mezi fanouškem na koncertu například ve Španělsku a v Německu?

Dřív jsem zastával názor, že čím víc na východ, tím víc jsou lidi živější, bezhlavě paří… Je to tak, ale začíná se to lepšit i v těch západnějších zemích. Například i v Německu se někdy odvážou ☺ A Španělsko je super! Z toho úplně dýchá ta revoluce v srdcích, co jim tam plane. Sborově zpívali každou melodii dud a refrény, až z toho šla husí kůže.

 

Celá tour čítala 19 koncertů bez jediné přestávky. Pro obyčejného smrtelníka je to téměř nepředstavitelná dávka. Jak jste to zvládali?

Musím říct, že nám to ani nepřišlo. Někdy se to projeví, že máš den, kdy už máš dost, ale pak se dobře vyspíš a jedeš od začátku plný energie. Ba naopak po pár koncertech jsi pěkně rozehraný a stává se ti to rutinou ☺ Taky jsme si oproti dřívějšku měli možnost vice odpočinout, měli jsme svého řidiče a nebyly tak nesmyslné přejezdy. Zkrátka to bylo hezky naplánované. 19 koncertů ale pro kapely našeho ranku není nic vyjímečného. Kolikrát jezdí daleko delší turné, i když se poté většinou rozpadnou ☺.

 

Pomohl vám během plánování tour i fakt, že jste propojeni s People like you labelem, nebo jste koncerty sháněli výhradně přes své zahraniční kamarády?

Koncerty na tohle turné nám povětšinou zařizovala bookingovka City Rat records, která s PLY spolupracuje. Tím, že vydáváme u nich bylo daleko jednodušší turné domluvit. Je to taková “záruka kvality” a promotéři se nebojí kapele z jejich “stáje” udělat koncert. Takže pomohlo ☺.

 

Dle fotek z cesty vás provázelo krásné jarní, místy dokonce až letní počasí. Jaký byl návrat do stále ještě chladné České republiky?

Bylo to super! Ve Španělsku bylo tak 20 stupňů, ve Francii okolo 10 a tady -15 ☺. Jenže závěr turné byl ve Švýcarsku a Německu, kde byla taky pěkná kosa, takže jsme se vraceli postupně do zimy. Nedá se nic dělat, příroda dělá tak, jak uzná za vhodné a za to, jak se k ní chováme se divím, že tu už dávno není doba ledová.

 

Po krátké koncertní pauze a několika klubových vystoupeních vás opět čeká spousta festivalů u nás i v zahraničí. Napadá tě nějaký, na který se vyloženě těšíš?

Těším se na všechny. Určitě do Vimperka, kde to bývá vždy skvělé! Dále na České Hrady, což je takový rodinný festival, Rock for People a Colours of Ostrava, kde budeme poprvé. Také jsem zvědavý na festivaly ve Francii, kde budeme mít festivalovou premiéru. Francii milujeme. A taky nesmím zapomenout na 26.6., kdy budeme hrát s mojí bývalou kapelou Punkhart jako support mé nejoblíbenější kapele Bouncing Souls v Ostravě.

 

V závěru loňského roku jste vydali svou druhou desku Found & Lost, díky které jste mimo jiné získali Anděla v kategorii Punk & Hardcore. Co pro vás tato cena znamená?

Cena pro nás byla příjemným překvapením a takovou odměnou za tu práci, co jsme si na desce dali. Vážíme si toho tím víc, že hlasovali lidi z médii a nebyla to poblbaná sms soutěž.

 

Ty sám jsi velmi aktivní i v jiných oblastech. Ve svém volném čase například z vinylových desek vyrábíš různé šperky a upomínkové předměty. Jak jsi se k tomuto hobby dostal?

Život je krátky a tak z něj musíme vymačkat co se dá ☺ Ona to v podstatě vymyslela má přítelkyně Lucka a děláme společně. Vzniklo to asi takto… Od toho co nám vyšla deska “Until We Die” na vinylu jsem se stal jejich milovníkem. Lucce podle mě vadilo, že to u nás pořád vyhrává a tak se rozhodla mi je ničit, haha.. Dostali jsme se k nějakým starým, pro nás nehodnotným, deskám a tak jsme vymýšleli, jak je využít a jako první nás napadly hodiny právě pro “Pipes and Pints” a od toho se to odvíjelo. Chceme se tomu teď začít věnovat trošku víc a tak se můžete podívat na naše stránky či Facebook. Jakákoliv podpora, pomoc či nápad nás potěší ☺. Díky moc!

www.vinyl-dezign.cz

www.facebook.com/vinyldezign

 

Co bys na závěr vzkázal čtenářům I-kliku?☺

Díky moc, že jste v tom s náma a těšíme se na léto, jak se budeme potkávat.