SpringFest – hudba spojuje církev a stát!

14. 5. 2011 Skiareál Horní Domky, Rokytnice nad Jizerou

V plném proudu příprav je čtvrtý ročník unikátního projektu krkonošské mládeže. Tato akce je krásnou ukázkou spolupráce církve a státu. Na jeho organizaci se podílí jak město, tak Římskokatolická farnost – Rokytnice nad Jizerou, přičemž obě instituce přispívají jak prací, tak rukou k dílu. A postoupíme-li o dimenzi výše, tak akci finančně podporuje jak Královéhradecká diecéze, tak Liberecký kraj. Na organizaci se tedy podílejí a festival navštěvují lidé s rozdílnými názory na svět i víru. Stejně tak členové kapel, které na festivalu vystupují, mají různé pohledy na život.

Tento ročník vystoupí 12 hudebních těles na dvou pódiích.

Pět zejména místních kapel na malém podiu: Eliata, Stopdepress, VeVývoji, Thisplay a Paralen-i-ibalgin. Mezitím na velkém podiu budou umělci z větších dálek a to jak profesionální, tak amatérský: Up!Great (Ostrava), !ON (Liberec), František Nedvěd mladší (Praha), Šatlava (Přibyslav) a host ze Slovenska – The Elements.

Jako hlavní hosté budou pro tento ročník dvě sestavy, folková kapela TRABAND a rock-punková kapela JAKSI TAKSI.

httpv://www.youtube.com/watch?v=L6Ad5rG_uMM

Celá akce bude probíhat přímo ve Skiareálu Horní Domky v Rokytnici. Jsou zde velké venkovní i vnitřní prostory a tak se nemusíme bát deště. Do programu je již tradičně řazena zábavná vložka jako například letos slosování o paraglidingový seskok, okružní jízdy lanovou dráhou nebo otevřené lanové centrum. Důležitou součástí projektu jsou také vystoupení osobností na místě zvaném Beseda Stage, tedy prostor pro přednášky, besedy a jiná setkání s hosty festivalu na nejrůznější témata týkající se myšlenky projektu.

Jako další součást doprovodného programu jsou letos poprvé vernisáže místních umělců. Konkrétně budou přítomné výstavy obrazů, maleb, fotek a skla 3 studentek. Návštěvníci budou moct díla vidět ve vnitřních prostorách areálu.

A nakonec bude v programu navíc představení uměleckého projektu Martina Marka (student ateliéru Time-based media, fakulta umění a designu, Univerzita J. E. Purkyně). Každý je na jeho dílo zvědavý, prakticky to bude videoprojekce doplněná zvukem a živým vystoupením autora, téma je prozatím utajené.

Svižná 3D prezentace Vám krátkými ukázkami představí všech šest kapel, které na SpringFestu vystoupily v loňském roce: http://www.springfest.wz.cz/index.php?str=materialy

Vstupenky opět v předprodeji za 110,- Kč od února 2011. Seznam prodejen nebo formulář pro objednávku vstupenek je na webu akce.

Navštivte www.springfest.cz pro více informací.