Skupina JELEN má za sebou úspěšné období

Začátkem loňského roku vydala kapela Jelen posluchači i kritikou ceněné album Věci a sny, které mimo jiné obsahuje i hity Jediný co chci, Zůstaň ještě jednu noc, Někde kolem. Z toho druhá jmenovaná píseň se drží v nejvyšších rotacích českých rádií téměř dva roky.

Oblíbenost kapely mezi posluchači neustále roste. To dokazuje mimořádný zájem fanoušků i pořadatelů. Jelen má za sebou náročné, ale velmi úspěšné koncertní léto. Od května do září skupina stihla odehrát více než 70 vystoupení.

Mezi nejúspěšnější koncertní písně v repertoáru skupiny se stala píseň V oblacích.  Ta je také novým singlem, který skupina Jelen aktuálně představuje. Song s podzimní atmosférou si fanoušci zamilovali a sborově zpívali na všech koncertech. Videoklip k písni V oblacích režíroval František Effenberger.

Frontman skupiny Jindra Polák tomu říká: „Úplně upřímně musím říct, že se nám na první pokus video k písni V oblacích natočit nepodařilo. Někdy se to stane. Snažili jsme se děj videa poskládat z mikropříběhů z městského prostředí. Ty ovšem do sebe nezapadly a s náladou písně se prostě nepotkaly. Proto jsme na druhý pokus oslovili režiséra Františka Effenbergra, který s námi točil jedno z prvních videí. K písni Magdaléna. Vlastně k našemu nejsledovanějšímu videu (na YT 22 mil. zhlédnutí). A udělali jsme dobře. František natočil „obrázky“, které podle nás přesně vystihují náladu písničky“.

„S Jeleny je radost spolupracovat. Je to parta profesionálů, která miluje muziku,“ dodává režisér.

Skupina Jelen příští rok oslaví 10 let svojí existence. Má za sebou úspěšnou dekádu. Za tu dobu se vypracovala mezi nejžádanější jména české hudební scény. Vytvořila si vlastní osobitý rukopis a její písně za tu dobu „zlidověly“.

Pověstnou energii jeleních koncertů vystihl trefně jeden z fanoušků: „Až se bude určovat jednotka míry optimismu, měla by se jmenovat jeden Jelen“.