Rock in Ústí Vám i na jaře představí nadupaný program!
7.2.2013
12.00
12.00
15.2.2013
12.00
12.00
9.3.2013
12.00
12.00
23.3.2013
12.00
12.00

Projekt Rock in Ústí si vytyčil za cíl seznámit ústecké publikum s populárními kapelami všech žánrů, převážně pak se stálicemi české a slovenské rockové scény. Podzim a zima minulého roku tedy Ústečanům přinesla náležitého povyražení a celkem sedm koncertů, které se v rámci tohoto projektu uskutečnilo, přineslo kýženou návštěvnickou odezvu. Rok 2013 nebude v Ústí nad Labem hudebně ani o chlup chudší, ba naopak. Blíží se jaro a venkovní scény se znovu otevřou.

 

S výčtem plánovaných akcí začneme netradičně odzadu. Jarní program celého projektu bude uzavřen jednou z největších událostí, která se v Ústí nad Labem kdy konala a koná. Ano, řeč je o Ústeckém Majálesu. Rock in Ústí spojil síly se Studentskou unií místní univerzity a program, který se pro Vás chystá, jistě bude stát za to!  Majáles v dnešní době není již pouze studentskou záležitostí, na své si jistě přijdou všichni, kdo stojí o kvalitní zábavu. Vypsaná fixa, UDG, Sto Zvířat, Pipes and Pints, Hentai Corporation a Good Fellas jsou jména prvních interpretů, která Vám můžeme prozradit.

 

29. března se uskuteční koncert, na kterém RiU taktéž spolupracuje se Studentskou unií. Jde o událost, jež má v Ústí již svou tradici a která nese název Papučpárty. Papuče si ale do Kulturního domu v Ústí nad Labem, kde vystoupí kapela Horkýže Slíže, rozhodně nosit nemusíte. Skupina Horkýže Slíže zdejšímu publiku představí nejen své nové CD St. Mary Huana Ganja, ale také tu oslaví dvacáté výročí od svého vzniku.

V první třetině března, konkrétně 9., do zdejšího klubu Doma dorazí kapely Wohnout a Lety mimo. Wohnouti své poslední album Našim klientům vydali před dvěma lety, v roce 2011. Dočkáme se letos nového přírůstku do hudební sbírky? Kdo ví, možná i na tuhle otázku nám Wohnouti v březnu odpoví…

 

Totální nasazení a Zakázaný ovoce to v Cirkusu rozjedou den po svátku všech zamilovaných, 15. února! My doufáme, že nám předvedou pořádný cirkus a již teď se na tyto punkové sebranky a jejich nášup těšíme.

 

Pro letošek, z této řady akce vůbec první, se odehraje v místním klubu Cirkus coby nevidět. Na koho se můžete těšit tentokrát? 7.února do Ústí nad Labem dorazí formace Už jsme doma a Ty Syčáci! Hudbu, kterou tvoří kapela Už jsme doma, lze jen těžko zařadit, ale pokud si přeci jen potrpíte na škatulkování, nazvěme ji experimentálním punkem. Díky své originalitě si pánové zahráli jak na pódiích evropských, ale i amerických a kanadských (kde odehráli více než 600 koncertů) a dokonce i japonských! Nyní si je budeme moci vychutnat i zde, v Ústí nad Labem. Ty Syčáci se zastínit rozhodně nenechají. Jak sami říkají, jejich devízou je nekompromisní a ostrý styl ve ztvárňování vlastních představ. Co platí pro jejich zpěváka a fyzického básníka Petra Vášu platí i pro celou kapelu – nepřizpůsobují se žánrům, ale sami je vytváří. Vrcholem večera bude křest DVD o společném turné těchto dvou kapel v Austrálii.

 

Předprodejové lístky na všechny akce jsou k mání v klubu Doma či ve Swis shopu. Veškeré bližší informace je možno nalézt na internetových stránkách www.rockinusti.cz a také na facebookové stránce Rock in Ústí. Těšíme se na Vás! ☺