Česko za český éter: Ústí nad Labem!

28.března se odehrála v Ústí nad Labem jedna z několika akcí spojená s projektem Česko za český éter! Line up byl velice silný. V klubu doma ten večer zahrály kapely jako Jaksi Taksi, O&5 a Radeček, Civiílní Obrana nebo kapela Friday.

 

Před osmou hodinou se do klubu pomalu (hodně pomalu!) začli scházet lidé. Něco málo po deváté hodině začla se svým setem kapela Friday. Dalo by se říct, že počet fanoušků se rovnal počtu fans, které o několik málo hodin později měla i kapely Jaksi Taksi. Friday zahráli písničky z alba Nebylo to jenom tak.. včetně písně Nenaděláš nic, na kterou mají také videoklip.

 

Jako další kapelou byla Civilní Obrana. Na to, že kapacita klubu je dostatečně velká, lidé se zrvona nemačkali ve dveřích. „Civilka“ zahrála svůj klasický playlist, se kterým jedou své Loterie Tour. Zazněly písně To stačí, Zabiják, Opilá princezna, dále cover na píseň Nas ne dogonyat od Tatu nebo píseň Lehká, která je o „lehkých holkách“.

 

O&5 a Radeček fanouškům v Ústí nad Labem, kromě jejich starších věcí, včetně známého hitu Praha, který je proslavil, zahráli také pár novinek z připravovaného alba, které by mělo během několika týdnů vyjít.

 

Hlavní hvězda večera, Jaksi Taksi, začli kolem půlnoci. Pro dnešní koncert byli ochuzeni o basáka Pavla a tak se role hrát na basu zhostil Radek (samozřejmě mu to nedělalalo vůbec „žádné“ problémy, když dříve roli basáka v kapele zastupoval on).

Jaksáči svůj set, oproti ostatním koncertům, zkrátili. Z jeden a půlhodinového se stal půlhodinový, ale písně jako Škola nebo Jednou, nechyběly. Lidé, kteří vydrželi až do konce, si show náramně užívali.

 

Po této akci mám neuvěřitelně smíšené pocity a nechápu, proč lidi radši sedí doma na p*deli, u „fejsbůku“ nebo dalších sociálních sítí, místo toho, aby si zašli užít trochu zábavy s přáteli a poslechnout si kvalitní muziku.

 

Tímto upozorňujeme na další akci Česko za český éter, která se uskuteční v pražském klubu Futurum 5.4.2012! Tak pojďte „pražáci“ podpořit tento projekt a poslechnout si kvalitní českou muziku☺!

Více: http://www.facebook.com/events/241449545952165/