Queenie jsou neméně světoví než původní kapela!

Je úterý 16.4.2019 a náš dvoučlenný tým se nemůže dočkat večera, kdy nás čeká koncert jednoho z nejlepších světových Queen tribute bandů. Pražští Queenie jistě dostojí své skvělé pověsti a fanoušky očarují nezapomenutelným zážitkem. 

 

Koncert se konal v Retro Music Hall, což bylo trošičku překvapivé protože Retro má nálepku diskotéky pro puberťáky a posluchači Queenu jsou přeci jen jiná cílovka.

 

Ale celý koncept Retro Prague má teď trochu nový kabátek a kompletní re-design ho neminul. Rozšířili se a nabízí tři prostory. V prvé řadě bych chtěla vyzdvihnout restauraci, jelikož se nám sliny sbíhaly ještě druhý den! Pokud chcete dopřát svým chuťovým buňkám orgasmus, není lepšího místa a nepochybuji že se sem budete vracet. My taky! Velká novinka Retra je Music & Cocktail baru. Tam Vás i v pracovní dny potěší DJ s příjemným housem, funky, živějším electroswingem, svůdnou latinou nebo oldies. Třetí prostor je notoricky známy Music Hall se světovými DJs taneční hudby. K našemu překvapení Retro zacílilo i dál než na hudbu, můžete si prostory pronajmout pro konference, školení nebo večírky až pro tisícovku lidí. A že je to tam opravdu útulné a stylové, fotky nelžou. Zkrátka Retro Prague mění svou pověst a já jim fandím.

 

Ale vy chcete vědět, jaký byl koncert!

 

Taneční parket zcela zaplněný fanoušky Královny a nad ním jako ochoz je balkonová část alá VIP Zona, která je taktéž slušně obsazená. Volíme nejprve plochu a zaujímáme místa před zvukařem. Očekávání je z davu cítit. Museli jsme si je vytleskat a s akademickou čtvrthodinkou jsou tady! Kapela je na pódiu a ten nejdůležitější z nich vypadá ze všech členů nejautentičtěji. Michael Kluch jakoby Freddiemu z oka vypadl. Entrée v podobě vyzpívání stupnic  ,,Freddieho jódlováním“ je parádním startem show. Při rozeznění celé kapely mám pocit že kytara se tak nějak ve zvuku ztrácí ale po zásahu zvukaře zesílí a už to nemá chybu.

 

Na plno se mohou rozeznít notoricky známé a nadčasové pecky skvělých Queen. Frontman Kluch je zcela famózní a drží drive koncertu svou vynikající imitací hodně nahoře. Kapela hraje velmi slušně, kytarista je v sólech přesný, Kluch se nebál ani klavíru což naprosto zesílilo autentický zážitek. Another one bites the dust, Bohemian Rhapsody, Bicycle race. Energie a nadšení publika vám dodává pocit nekonečného štěstí a jistě málo kdo chtěl, aby tenhle koncert skončil. Taky že jsme si Queenie vytleskali zpátky. Kapela asi po hodině a půl na žádost rozjetého davu fanoušků přidává dva songy. Které jiné než We will rock you, kterou jsme si „zahráli“ sami a na závěr We are the champions. V tu chvíli se oči těm citlivějším z nás zaleskly, duše zatetelily a chtěli jste obejmout kolem ramen i neznámé vedle vás. Ta písnička je prostě světová a vezme za srdce stejně jako drtivá většina z jejich tvorby, kor na živo je to opravdu zážitek.

 

 

Queenie zaváleli a musíme jim poděkovat za možnost alespoň takto vidět božského Freddieho Mercuryho „naživo“, rozdíl mezi zpěvák byl opravdu minimální.

 

 Retro Prague nabízí 3 prostory – restaurace, Cocktail Bar s 80´90´a Music Hall

·         Koncerty, eventy, večírky až pro 1000, konference školení

·         Re-design proběhl v tomto a minulém roce komplet všech prostor