První ročník Puppet Rock Festivalu nabídne Dubioza Kolektiv, Sto Zvířat nebo Pipes and Pints!
25.7.2014
26.7.2014
27.7.2014

zdroj: archiv kapely_Dubioza Kolektiv

 

V pátek 25.7.2014 odstartuje v plzeňském Plaza parku zbrusu nový festival, který svou rozmanitostí zaujme zajisté nejednoho diváka. Areál se otevře úderem druhé hodiny odpolední a poté se můžete těšit na dvě stage plné kvalitní muziky. Celý festival bude rozdělen do hudebních bloků. Pátek je věnován electro music; sobota punku, rocku a metalu; neděle je dnem world music. Pořadatelé se již nyní pyšní jmény jako Dubioza Kolektiv nebo Goran Bregović & Wedding and Funeral Band. Z českých seskupení bude mezi headlinery zajisté patřit SKApela Sto Zvířat!

 

Multižánrovost tohoto festivalu a rozdělení dnů do příslušných stylů nabídne návštěvníkům zajímavé formace zahraniční i české hudební scény. Pořadatelé vybírali pečlivě kapely, které jsou známé svými vystoupeními plnými energie a optimismu. Můžeme se těšit na vystoupení Pipes and Pints, kteří v čele s charismatickým zpěvákem Mikem předvedou, jak vypadá pravý český, anglicky zpívaný punk. Už tradičními punkovými kapelami se v Čechách staliN.V.Ú.Houba, proto ani ti nebudou na Puppet Rock Festivalu chybět. Slovenskou scénu zastoupí mladá nadějná kapela Fishing Strip a ze sousedícího Polska přijede legendární Coma či Leniwiec.

 

youtube.com

Již zmíněnému electro dni bude zajisté vévodit belgické trio The Subss novou deskou Hologram nebo Optimo Espacio– duo JD Twitch a JG Wilkes, kteří byli v roce 2013 nominováni na nejlepší DJs Spojeného království. Něžné pohlaví pak zastoupí Miss Electric.Ta do Plzně zavítá z Rakouska. O něco blíže to bude mít Barbora Domalípová – alias Mcj BaSSbaraS, rodačka z Karlových Varů.

 

youtube.com

Další kapely budou postupně odtajňovány na oficiálních facebookových stránkách i na webu festivalu.

Festival se také zaměří na péči o životní prostředí. Pivo se bude natáčet do speciálních vratných kelímků s autentickým designem. Řidiče jistě potěší parkování pro prvních sto aut ZDARMA. Ale pozor, nutností je plně obsazený vůz, festival totiž podporuje spolujízdu.

Puppet Rock Festival stále hledá dobrovolníky, kteří se budou chtít zapojit do příprav festivalu. Pokud se chceš stát součástí organizačního týmu, na oficiálních stránkách vyplň formulář a zkus své štěstí.

 

Festivalový pas je možné zakoupit v předprodeji již za 599,- Kč (limitovaný počet 1 500 kusů). Jednodenní vstupenky pak za 299,- Kč. Lístky jsou k dostání v předprodejních sítích Eventim a SMS Ticket anebo na stránkách festivalu.

 

Více informací na www.puppetrockfestival.eu

 

INTERPRETI:

Goran Bregović & Wedding and Funeral Band (BA), Dubioza Kolektiv (BA), The Subs (BE), Optimo (Espacio) (SCO), Coma (PL), DJ Yoda (UK), Puppetmastaz (GE), Leniwiec (PL), Sto Zvířat (CZ), Pipes and Pints (CZ/US), DJ Kayper (UK), Houba (CZ), Sal y Mileto (EC), N.V.Ú. (CZ), V3Ska (CZ), Skarbone 14 (BE), Fishing Strip (SK), The Electric Ducks (FR), Streetmachine (CZ), Coffeeshock Company (AT), Miss Electric (AT), Rock Da Pop (BE), Raggaravane (BE), ISUA (CZ), Dawnbreath (BE), wHAT’S yOUR fAVORITE nUMBER? (CZ), Mcj BaSSbaraS (CZ)