Prague City festival ohlašuje poslední účinkující!
23.6.2011
23.00
23.00
23.00
23.00

Pořadatelé PRAGUE CITY FESTIVALU ohlašují poslední zahraniční jméno, kterým se uzavře program letošního ročníku. 23.června na pražské Výstaviště dorazí i nastupující hvězda americké rockové scény MIDDLE CLASS RUT.

Middle Class Rut, známí také pod zkratkou MC Rut, jsou v tom nejlepším smyslu slova skutečným zjevením. Na to, co mnohé jiné kapely nedostanou ani z kvanta nástrojů a hard disců, jim stačí jen kytara, bící a zpěv! Jen ve dvou dokážou Zack Lopez a Sean Stockham předvést takovou show, ze které posluchačům, konkurenci i kritice padají brady úžasem. „Představte si bouřlivou okázalost Jane’s Addiction kombinovanou s ryzím běsněním Rage Against The Machine. MC Rut dokazují to co, by v dvoučlenném obsazení němelo být vůbec možné“ pěl na jejich „kolosální zvuk“ chválu prestižní hudební magazín Kerrang! Navzdory tomu, že k dnešnímu dni tandem Lopez-Stockham vydal jen jediné album (No Name No Color, které vyšlo v loňském roce), předsakoval již na turné Social Distortion i Alice In Chains a vystupoval po boku My Chemical Romance nebo Papa Roach. Zatím naposledy učarovali MC Rut Linkin Park, kterým budou v červnu zahajovat několik koncertů.

Prague City Festival však samozřejmě podporuje i české talenty a proto se jeho pořadatelé rozhodli poslední místo pro českého interpreta poskytnout vítězi soutěže „Český YouTube Fest“ (youtube.cz/ceskyfest) pořádané magazínem iREPORT a OSA ve spolupráci s českým Googlem (google.cz/proceskoukulturu). Odborná porota v těchto dnech vybírá devět finalistů, pro které  mohou od 18. května hlasovat čeští uživatelé  YouTube přímo na kanále youtube.cz/ceskyfest.  Jméno celkového vítěze, který 23. června stane po boku hvězd jako 30 Seconds To Mars, The Hives, House Of Pain, Hadouken, Gogol Bordello aj., bude ohlášeno 9. června.

S udělením posledních dvou míst pořadatelé Prague City Festivalu zveřejňují finální časový harmonogram, který je od dnešního dne k dispozici na cityfestival.cz a oficiálním profilu PCF na facebooku. Místo Blink-182, kteří celé letošní turné přeložili na příští rok, do

Prahy dorazí švédští The Hives a hlavní scénu ozvučenou nejmodernějších dostupným zvukovým systémem K1 povedou 30 Seconds To Mars, kteří za tímto účelem prodloužili čas svého vystoupení.

Vstupenky na Prague City Festival jsou k zakoupení výhradně v distribuční síti Ticketportal. V současné době lze ještě lístky na stání pořídit za 990 Kč, počínaje 1.červnem se jejich cena zvedne na finálních 1190 Kč. Cena vstupného k stání u pódia se již zvyšovat nebude a zůstane na stávajících 1440 Kč.

Prague City Festival – finální seznam účinkujících:

30 SECONDS TO MARS, THE HIVES, HOUSE OF PAIN, HADOUKEN, GOGOL BORDELLO, SKINDRED, GASLIGHT ANTHEM, FLOGGING MOLLY, SUPPORT LESBIENS, MIDDLE CLASS RUT, SUPERHIKS, TLESKAČ, OLAV BASOSKI, TOMMYBOY (CRAZIBIZA), NDKj, CHRIS SADLER a vítěz soutěže Český YouTube Fest, jehož jméno bude ohlášeno 9.června.

Více na www.ticketportal.cz, www.cityfestival.cz a www.punxnotdead.cz