OBITUARY a GRAVE se představí v Praze!
16.4.2011
19.00
19.00

OBITUARY (usa)

GRAVE (swe)

PATHOLOGY (usa)

16.4. 2011, Praha – Rock Café

———————————————————————————————————

Legendy deathmetalového žánru OBITUARY a GRAVE se představí v rámci evropského turné 16. dubna v Praze v klubu Rock Café. Doprovodí je mladá americká formace PATHOLOGY. Vstupenky jsou k dostání ve všech běžných sítích, více informací na webu www.obscure.cz.

OBITUARY jsou kapelou, která se zapsala do historie death metalu zlatým písmem a mezi nejkultovnějšími formacemi floridské deathmetalové scény jako Death, Morbid Angel či Deicide, mají Obituary historicky i kvalitativně své místo nadosmrti předplacené. Desky jako „Slowly We Rot“, „Cause of Death“, „The End Complete“ či „World Demise“ formovaly styl a jejich živelnost je i po letech neoddiskutovatelná.

Obituary-Insane

httpv://www.youtube.com/watch?v=ehQtpXHCdJI

Po pětileté odmlce, která trvala od roku 2000, se OBITUARY vrátili s albem Frozen in Time“. Poslední dvě desky, konkrétně „Xecutioner’s Return“ a „Darkest Day“, zhmotňují to nejlepší z předchozích alb OBITUARY a díky nové posile v podobě Ralpha Santolly (mj. ex-Iced Earth, ex-Deicide) můžete slyšet pro OBITUARY velmi nezvyklá ekvilibristická kytarová sóla, řvavý vokál Johna Tardyho a samozřejmě perfektní hráčské výkony zbytku kapely v čele s již zmíněným Ralphem Santollou. V současnosti OBITUARY pracují na další nahrávce, jejíž představení by se mělo konat právě v rámci nastávajícího evropského turné.

Také GRAVE patří do zlatého fondu, v tomto případě však do kolonky s názvem „švédský death metal“. Společně s kapelami UNLEASHED, DISMEMBER a ENTOMBED tvoří proslulý čtyřlístek, který psal a stále píše historii tohoto nesmrtelného žánru. GRAVE se dlouhodobě drží ve skvělé hráčské a skladatelské formě, čehož důkazem je i poslední nahrávka s názvem „Burial Ground“.

Jako support se v Rock Café představí americká brutal-death/grindová formace PATHOLOGY. V minulém roce jim vyšla nadprůměrně hodnocené deska „Legacy of the Ancients“.

Související linky:

www.myspace.com/obituary

www.myspace.com/gravespace

www.myspace.com/pathologydm

www.rockcafe.cz

www.obscure.cz