Novinky ze Sázavafestu 2012!
2.8.2012
5.00
3.8.2012
5.00
4.8.2012
5.00
5.8.2012
5.00

Po uplynutí prosince, kdy si fanoušci letních festivalů mohli pořídit zlevněné vstupné na již tradiční multikulturní 12. ročník Sázavafestu, oznamují pořadatelé předem ohlášené ukončení předprodeje „vánočních“ vstupenek.

Vstupenky na oblíbený letní třídenní festival plný hudby z různých žánrů od reggae, ska, jazzu, kytarovek přes elektroniku až k folku do konce tohoto týdne ještě pořídíte za 700 Kč. Od pondělí 16. ledna pak vstupenka na všechny tři dny vyjde na 900 Kč včetně poplatků.

 

Areál Zeleného ostrova v Benešově u Prahy letos mimo jiné nabídne jedinečnou možnost oslavit 50. narozeniny s Michalem Vieweghem, který se rozhodl uspořádat k této příležitosti na jedné z hlavních scén megashow plnou nejen autorského čtení. Přes den vše bude mít především slavnostní charakter, večer se pak program oslav přesune do oblíbené Balbínky, kde bude pokračovat autorské čtení s hvězdičkou.

 

Pokus o český rekord v počtu odehraných písní kapely Sto zvířat v průběhu třídenního festivalu je pak další „perličkou“ pro návštěvníky, kteří zavítají první srpnový víkend do areálu Zelený ostrov v Benešově. Sto zvířat zahraje na festivalu celkem 100 písní ve 3 žánrových blocích nazvaných Oldies, Janies a Čerstvees a jeden akustický blok v Balbínce.

Další výročí, na které se mohou návštěvníci letošního Sázavafestu těšit, je spojeno s oslavou kapely Mňága a Žďorp. Kapela oslaví 25 let od založení seskupení s tímto jménem. Jakožto součást oslav nabídne Mňága a Žďorp možnost poslechnout si jejich repertoár s několika gratulanty v podobě známých osobností, a to nejen z hudební scény.

 

Pro letošní festivalové fanoušky si pořadatelé připravili také jednu velkou novinku v podobě taneční haly Dance Mania s kapacitou 5000 lidí s aktuálními českými i zahraničními DJs, odborníkem na poli taneční scény a současně i spoluorganizátorem Sázavafestu 2012.

 

Jakožto součást programu 12. ročníku Sázavafestu se mohou návštěvníci těšit i na vystoupení výherců soutěže European Reggae Contest, do které se hlásí skupiny z celé Evropy. Hlasování o online výběr do 2. kola kontestu začne již 25. ledna a výsledný výběr semifinalistů pak bude znám začátkem června 2012.

 

Více na www.sazavafest.cz!