Největší „dětský mejdan“ Kašpárkohraní se přesouvá!
16.6.2013

!!!VSTUP ZDARMA!!!

Jubilejní pátý ročník největšího dětského festivalu Kašpárkohraní se z důvodu povodňové situace přesouvá z pražské Stromovky před oboru Hvězda v Praze 6 na Vypichu, kde otevře své brány v neděli 16. června od 12 do 19 hodin, program festivalu se nemění.

 

Organizátoři festivalu se rozhodli ve spolupráci s Člověkem v tísni pomoci lidem zasaženým povodněmi, na Kašpárkohraní tak budou nainstalovány kasičky Člověka v tísni, kam budou návštěvníci moci vhodit libovolnou částku. Pomoci lze také prostřednictvím odeslání DMS ve tvaru „DMS SOSPOVODNE“ na číslo 87777 nebo zasláním příspěvku na účet 72027202/0300, více na www.clovekvtisni.cz . Letošní „dětský mejdan“ roztančí opět Kašpárek v rohlíku tentokrát jako pojízdný cirkus s hosty z kapel Sto zvířat, Wohnout, Umakart či Obří broskev, v rámci svého letního turné zde vystoupí Pískomil se vrací s Michalem Malátným z Chinaski, Jaroslav Uhlíř, Ewa Farna a další interpreti. Chybět nebude divadelní program s Divadlem Evy Hruškové a Jana Přeučila, tradičním průvodem obřích loutek či oblíbená bublinová show Václava Strassera. Děti si budou moci zahrát fotbal se speciálním hostem AC Sparta Praha Jakubem Kohákem či si vyzkoušet rugby, florbal, atletiku, softball, volejbal nebo třeba kung-fu. Kašpárkohraním provedou moderátoři Martin Zbrožek a Anna Polívková.

 

Stejně jako v předchozích letech se Kašpárkohraní neobejde bez turnaje v kuličkách s mistrem světa Pavlem Zoufalým a nabídne také filmové dílny zaměřené na trik a animaci či výtvarné workshopy od výroby masek přes kreslení a malování až po tvorbu mozaiek a samozřejmě nepřeberné množství společenských a pohybových her a hrátek pro děti všech věkových kategorií. V loňském roce na Kašpárkohraní zavítalo více než 15 tisíc návštěvníků, vstup na festival je i letos zdarma.

 

Areál festivalu se pro návštěvníky otevře v 11 hodin. „Kvůli povodním jsme museli změnit místo konání festivalu a přesunout se ze Stromovky před oboru Hvězda. Jsou však i tací, kteří přišli třeba o své domovy. Rozhodli jsme proto pomoci lidem zasaženým záplavami a vyzíváme návštěvníky, aby přispěli do kasiček Člověka v tísni, které budou v areálu festivalu,“ říká organizátor festivalu Viktor Souček. A dodává: „Program festivalu zůstává nezměněn, těšíme se na vás!“ Kapela Kašpárek v rohlíku bude na pódiu krocena v pojízdné kleci a zahraje své největší hitovky za jízdy i ve statickém provedení. Kromě samotného pojízdného vozíku zažijí dětští diváci například krmení divokých hudebníků jako v opravdovém cirkuse nebo si budou si moci vybrat písničku na přání. Kašpárka v rohlíku doplní hosté z řad hudebníků, jako je Honza Kalina z kapely Sto zvířat, Jiří Zeman z Wohnout, Tomáš Neuwerth z Umakartu či Olga Königová z Obří broskve, chybět nebude tradičně Kašpárek České republiky. Kapela Pískomil se vrací zase předvede na Kašpárkohraní v rámci svého letního turné show plnou obzvláště vypečených písniček a barevných kostýmů a představí zde nové album nazvané „A kdy už tam budem?“. Koncertem provede Pískomil, součástí bude vystoupení Michala Malátného z kapely Chinaski s novou swingovkou Malý tvor, připravena je též soutěž pro malé zpěváky. „Kašpárkohraní je atmosférou něco jako dětský Woodstock. Hudba, hry, zábava – letos si festival poprvé užiji jako rodič a věřím, že půjde o ten nejparádnější zážitek,“ říká Ondřej Pečenka z kapely Pískomil se vrací. Dále na Kašpárkohraní vystoupí třinecká rodačka Ewa Farna a v neposlední řadě také Jaroslav Uhlíř s koncertním komponovaným programem, ve kterém si děti i dospělí mohou se samotným autorem za jeho klavírního doprovodu zazpívat známé písně s texty Zdeňka Svěráka.

Divadelní sekce festivalu Kašpárkohraní letos představí průvod obřích masek a loutek Echt Street Puppets, pouliční klaunské vystoupení dua Squadra Sua, klauna Bilbo a samozřejmě také bublinovou show Václava Strassera. Děti si budou také moci vybrat z celé řady sportovních aktivit, jako je fotbal s AC Sparta Praha, zdokonalení florbalových dovedností s Tatranem Střešovice spojený s autogramiádou či rugby s nejúspěšnějším týmem posledních let RC Tatra Smíchov. Na své si přijdou také malí milovníci volejbalu, softballu, atletiky i kung fu. Ani v letošním roce nebude chybět turnaj ve cvrnkání kuliček s mistrem světa Pavlem Zoufalým. Malí výtvarníci si budou zase moci ve výtvarných dílnách kromě kreslení a malování vyzkoušet výrobu afrických masek, tvorbu připínacích placek s vlastním motivem na speciálním lisu, kouzlení s razítky nebo sestavování mozaiek. Připraveny jsou také filmové dílny ve spolupráci s nedalekým kinem Oko zaměřené na animaci a trik. Zkrátka nepřijdou ani fandové deskových a společenských her.

 

V rámci Kašpárkohraní probíhá každoročně také naučný program. Děti se budou moci vydat na naučnou stezku zaměřenou na ekologii s plněním úkolů či se zúčastnit soutěže v poskytování první pomoci pod dohledem Českého červeného kříže. Atmosféru festivalu doplní bohatý sortiment tradičního českého občerstvení. Festival se bude konat za každého počasí. Veškeré informace o festivalu na www.kasparkohrani.cz

 

PROGRAM KAŠPÁRKOHRANÍ

Kašpárkohraní moderují: Anna Polívková a Martin Zbrožek

Divadelní scéna:

Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila: Šípková Růženka – rodinná pohádka Jiřího Chalupy a Jaromíra Klempíře pro nejmenší děti s mnoha písničkami a krásnými loutkami. Hrají: Eva Hrušková a Jan Přeučil

Echt street puppets – průvod obřích masek a loutek

Squadra Sua – interaktivní klaunské představení Soldates Bublinová show Václava Strassera – Mýdlové, kouřové, obří a duhové bubliny. A spousta jiných triků.

Divadlo Kaká a Damúza: O ošklivém káčátku – Klasická pohádka na motivy H. Ch. Andersena

BILBO COMPAGNIE – Jiří Bilbo Reidinger: Klaun Bilbo – Téměř sólové představení, které vychází z cirkusových pasáží, které s Bilbem nazkoušel v roce 1982 Ctibor Turba a Josef Fuksa pro cirkusové turné s cirkusem Praga po zemích Střední Asie a Sibiře. Představení pro děti i dospělé („Děti všeho věku!“)

Hudební scéna:

Kašpárek v rohlíku – divoká bejbypanková partička a hosté: Honza Kalina (Sto zvířat), Jiří Zeman (Wohnout), Olga Königová (Obří broskev, Ille), Tomáš Neuwerth (Umakart, Kittchen), David Hlaváč (Střídmí klusáci v kulisách višní, Varieté ONI, Iris nejde s davem) a Kašpárek České republiky.

Pískomil se vrací – v rámci letního turné kapely Pískomil se vrací vystoupí jako host Michal Malátný ze skupiny Chinaski

Jaroslav Uhlíř – Hodina zpěvu

Ewa Farna

We on the Moon

Sportovní workshopy:

fotbal s AC SPARTA PRAHA – maskot Spartakus a speciální host Jakub Kohák

rugby s RC TATRA SMÍCHOV – nejúspěšnějším týmem posledních let

atletika s ASK SLAVIA PRAHA – atletika hravě pro děti i dospělé

flrobal s TATRAN STŘEŠOVICE – florbalové dovednosti (střelba, technika hole, zápas proti hráčům Tatranu Střešovice), soutěže v přesnosti střelby o florbalové ceny, autogramiáda mistrů ČR (od 14.00 do 17.00 hod), možnost vyfotit se se svou florbalovou hvězdou

florbal s AC SPARTA PRAHA

softball s MISTRÁL PRAHA

fotbal s FK DUKLA PRAHA – střelba na přesnost, minifotbálek, dovednostní dráha, na které mohou děti soutěžit proti svým rodičům a mnoho dalších atrakcí, autogramiáda

KUNG FU FACTORY – nahlédněte do tajů bojového umění

ČESKÝ KULIČKOVÝ SVAZ – seznámení s podle historických pramenů ze všech nejstarším sportem, ve kterém mají Češi dokonce mistra světa Pavla Zoufalého. Titul získal v roce 2011 a na Kašpárkohraní je možné si s ním exkluzivně zahrát turnaj.

 

Umělecké dílny:

Aeroškola – dílny filmových triků a animovaného filmu

Člověk v tísni – vyzkoušejte si u nás vyrobit své originální africké masky

Obrázkový ostrov a Jupíkova kreativní dílna pod vedením Lenky Procházkové

Výtvarný ateliér Terezie Bartošové – tvoření nejen pro dětičky, hadrové panenky, skládačky, sošky, výroba placek na speciálním plackovacím lisu

Mozaikart – vytvoření společné mozaiky

Kouzlení s razítky – pohádková výtvarná dílna pro děti od 2,5 roku

 

Další:

Český červený kříž – soutěže v první pomoci

Piatnik Praha – „Kdo si hraje, nezlobí“, deskové hry

Mindok – moderní společenské hry

Skibi Kids – dětská kola a cyklistická dráha medvídka Skibiho

Igráček – kreativní dílnička „vytvoř si svého Igráčka“

herní stánek s hrou Jungle Speed nebo změřit síly s ostatními vypravěči v populární hře Dixit, která se pyšní titulem Hra roku 2010.