Nejdříve LIPO a pak POETIKA, v Plzni se otřásaly i Vánoční trhy!

V čase Vánočním se každý ubírá na trhy, které i v Plzni byly opravdu krásné. My a mnoho fanoušků LIPA a POETIKY mířila jinam a to do klubu Buena Vista. Byl to večer plný rádiových hitů, které mají miliony přehrání.

 

Krásný mozaikový klub rozproudil nejdříve LIPO. I přes to, že v Praze proběhl křest jeho nové desky „Lyrika“, byl tento koncert velmi vydařený. Na první pohled suverén a pohodář LIPO, Plzeňský klub pěkně rozehřál a dal do toho všechno.

Zaznělo něco z nové tvorby, ale také velmi známe hity jako „Do města přišla zima“ nebo „Ležím v tvé blízkosti“.

Po boku LIPA se vyjímala i nadaná zpěvačka a spolu si zúčastněné opravdu získali. Ruce přítomných,

neměly ani čas si odpočinout.

 

 

 

Po těchto hitech nastoupila na podium POETIKA a dala tomuto poslednímu koncertu, jak se říká „sladkou tečku“. Spojení Rapu a zpěvu je velmi neobvyklé, ale fanoušky to velmi zaujalo. Tvorba, je inspirovaná hlavně osobními zážitky a o to jsou jejich „písničky“ silnější hlavně pro samotné fanoušky. I POETIKA nevynechala to nejlepší ze své tvorby a to skladbami „Každou vteřinou“ „Zrcadla“ a další. Samozřejmě si také připravili překvapení. Velmi neobvykle v podání POETIKY zazněla skladba „Hey Ho Let’s Go“ od americké punk rockové kapely RAMONES. Tato skladba mě u kapely velmi překvapila, ale výborně zapadla do tamější atmosféry.

Zakončení velkých večerů Poetika pojala hlavně ze strany publika . Každý koncert zakončovali fanoušci a ani zde, to nebylo vyjímkou. Spolu s kapelou jsme si zazpívali jeden z jejich dalších hitů „Zkouším Žít“.

 

 

Klub Buena Vista protínala skrz na skrz velmi dobrá atmosféra. Při pomalejších písní se rozsvítily lampičky na mobilních telefonech fanoušků a bylo vidět, že si tento koncert velmi užili. Věříme, že příští rok nás překvapí a třeba nakonec se dočkáme třeba i společného hitu.