Medvěd 009: Vrchol kariéry? Nová deska!

Kapela Medvěd 009 odehrála v sobotu 17.4.2010 svůj první koncert v roce 2010 (fotoreport zde). Atmosféra byla parádní i proto, že jsme kapelu Medvěd 009 již čtyři měsíce nemohli vidět na žádném podiu. Strávila totiž dlouhé dny nahráváním nové desky! Skromě ji v našem rozhovoru označili za vrchol své kariéry!

Klasická otázka na začátek. Jak se Vám líbil dnešní koncert?
Honza:
Líbil se nám moc. Bylo to tady výborný. Jsme rádi, že tady byli lidi i atmosféra byla bezvadná. Jediné co, tak že jsme hráli po čtyřech měsících, tak to bylo z naší strany trochu nejistý. Po tak dlouhý době je to jako poprvé. Čtyři měsíce ve studiu a teď koncerty. Je to takový odpanění pro tento rok.

Proč jste si na dnešní koncert vybrali jako hosta No Heroes?
Ruda: Sourozence a předkapelu si nevybíráš.
Honza: Vybral je pořadatel, ale my jsme rádi, protože je známe a líběj se nám.

Toto byl Váš první koncert v tomto roce, plánujete nějakou šňůru na tenhle rok?
Honza: No jasně. Máme ji už přichystanou. Letos je to takové půl na půl. Zhruba půlku z toho jedeme s Divokým Billem a zhruba půlku jedeme vlastní koncerty nebo festivaly. Turné je na podporu nové desky, která bude vycházet 12.5.2010.

Chystáte se na nějaké letní festivaly? na který se těšíte nejvíc?
Honza: Chystáme se určitě na Ouvalskej Bigbít, chystáme se na Iný Fest s kapelou Iné Kafé do Prahy, a samozřejmě taky na Benátskou Noc. Je jich tam spousta. Samozřejmě nevynecháme ani měnší festivaly po republice.
Ruda: Já se například nejvíc těším až si dneska půjdu lehnout. Mě zas otekly nohy. Já je mám plochý víš. A já než to rozchodím, to je průser. (smích)
Honza: Já osobně se nejvíc těším na Rock for People. Představa že hraju na stejným festivalu jako Prodigy je pro mě naprosto fenomenální.

Právě připravujete novou desku, na co se můžeme těšit, kolik bude písní a datum vydání?
Pavel: Nová deska vyjde 12.5. a bude tam 12 věcí. Původně jich tam bylo 14 nebo 16.

Loňský rok jste vydali Živák DVD a CD. Jaký je ohlas a jak jste spokojeni vy sami?
Honza: Ohlasy jsou určitě pozitivní. My jsme měli trochu problém vydat to mezi lidi. Trvalo to trošku déle než jsme předpokládali. Nakonec to ale vyšlo. Nevíme kolik se toho prodalo, ale zatím si lidi živák pochvalují. Měli hlavně  radost z bonusů. Jsou tam staré videa z roku 95, 98. Za ty peníze je tam toho určitě víc než dost (smích).
Pavel: To DVD je vlastně záznam z Votvíráku 2008. Byl to opravdu skvělý koncert sám o sobě. Myslím si, že byl dobře poskládanej a že nám to celkem klapalo i v kapele. Jediný problém byl, že propagace nedopadla tak, jak jsme chtěli. Takže ho prodáváme přes stránky a na koncertech. Prý by to teď mělo být v Bontonlandech ale tím si také nejsem úplně jistý.

Chystáte k novému CD i propagační  videoklip?

Pavel: My máme napsaný dlouho scénář na píseň „Pozdravuj“. Matěj Kratochvíl, člověk se kterým spolupracujeme nějakou dobu, nám napsal skvělý scénář na klip. Teď jde jen o to ho natočit. Což bude určitě největší problém. Tak nějak doufáme, že se povede natočit co nejdřív.
Honza:  Ono je trošku problém, dneska nemáš ani kde ten klip prezentovat, protože nejsou, krom Medůzy, už žádný pořady v televizi. Pak je tu Óčko, který ale zase nemají všichni a to je dost minimální záběr, takže ten klip vydat je dneska takový na… Nicméně nevzdáváme se a bojujem za to, abychom ten klip zdárně natočili.

Značná část kapely hraje v kapele EMMA. Jak vznikl projekt EMMA BAND?
Honza: Ta kapela vznila tak, že jsme potkali Míšu, zpěvačku.  Zpívá super. Ruda měl nějaké písničky, které pro Medvěda nebyly úplně použitelný, takže jsme je dali Míše, připojili jsme se na podporu tý holky, aby se rozjela. Teď se dostala na Ježkárnu, takže se věnuje hlavně škole, konzervatoři. Momentálně s ní točíme CDčko, který už téměř finishuje. Až ho doděláme tak bude ale už spíš na ní, sehnat si pořádnou kapelu.

Slavíte 15 let. Chystáte nějakou oslavu?
Honza: My to tajíme.
Pavel: Počkej, jak to víš? (smích) To je záludná otázka. My plánovali, že to uděláme… Myslím, že 10.5.1995 jsme měli první koncert, tak jsme si řikali, že to nějak oslavíme, ale protože jedeme tu šňůru s Billama a ta je tak velká, že se to tam prostě nevejde. Takže možná na podzim no…
Honza: Na podzim něco uděláme.

Co byste považovali za vrchol Vaší kariéry?
Honza: Pro mě osobně to byl Votvírák 2009, kde bylo zhruba 30.000 lidí a ty lidi fungovali a bylo to super. Jinak je to hlavně to,  že jsme přežili a že furt držíme spolu i když se hádáme a je hodně problémů, tak furt držíme spolu a to je myslím docela zásadní. Spousta kapel to nevydrží.
Pavel: Pro mě bude vrchol nejspíš vydání nové desky. Máme všichni trochu pocit, že se nám podařila nejlepší deska, kterou Medvěd kdy vydal. Všichni z toho máme hroznou radost!

Závěrem co byste vzkázali fanouškům a příznivcům serveru I-klik.cz?
Pavel: Co bychom vzkázali?
Honza: Určitě si vážíme toho, že na nás choděj, že mají zájem o to co děláme..
Pavel: Ať chodí na koncerty dál.
Honza: A fanouškům serveru I-klik bychom vzkázali, že je super, že ho podporujou, protože je to fakt dobrej server!
Redaktorka: Děkujeme a přejeme za celej I-klik ať se daří, ať se Vám prodává nová deska!
M009: Taky děkujem!