M009: Křest alba Pozdravuj a oslava 16let!(fotoreport)

Dne 3.března 2011  se v pražském klubu Akropolis pořádala párty jak má být. Úvalská kapela Medvěd 009 zde oslavovala své 16 narozeniny! Už tak velkolepou akci spojila také s křestem nového alba s názvem Pozdravuj.

První tóny skladeb se rozezněly něco málo po 19 hodině. Postarala se o ně kapela Mothers Angels, která momentálně jede turné s kapelou UDG (více o turné ZDE!). Návštěvníkům zahráli skladby z desky Žár, ale hlavně z desky Můj dům, která vyšla loňský rok. „Andílci“ se role předkapely zhostili na výbornou a publikum připravili na dvouhodinovou smršť v podání „Medvědů“.

Něco málo po osmé hodině se na pódium přiřítila kapela Medvěd 009. Kluci si pro své fanoušky připravili cca 20 písní, jak ze dvou předchozích desek, tak převážně z nového alba Pozdravuj. Během koncertu se představilo také několik hostů. Kapela Rybičky 48 si společně s kapelou zazpívala song Mamuti, kluci z UDG si střihli song Myslivecký spolek a úvalská kapela Divokej Bill, se kterými jsou „Medvědi“ jedna ruka hostovala v písních Běchovice a Žena. Jako speciální host při písni Pozdravuj na bicí hostoval syn saxofonisty Rudy Riga, Adam.

Deska byla pokřetěna Metaxou z rukou zpěváka Michala Hrůzy. A jelikož na správných narozeninách nesmí chybět dort i „Medvědi“ byli tímto sladkým pokrmem obdarováni. Myslím si, že akce i následná afterparty se vydařila na jedničku a my kapele přejeme alespoň dalších 16let!