LAIBACH V PRAZE OPĚT VYSTOUPÍ BEZ PŘEDKAPELY, SAMI ODEHRAJÍ TÉMĚŘ 150 MINUT!
18.4.2014
11.00
11.00

Slovinská skupina Laibach pro nadcházející pražský koncert tradičně vsadí pouze na svoji audiovizuální show. Ta vypukne 18.dubna v Divadle Archa krátce po osmé a bude trvat téměř dvě a půl hodiny.

 

V rámci večera skupina svým tuzemským příznivcům osobně představí právě vydané, po osmi letech nové, album Spectre, se kterým sklízí úspěch nejen u svých skalních příznivců ale také u odborné kritiky – nejprestižnější britská hudební periodika Q a Mojo nevyjímaje!

 

Ve srovnání s dosavadní diskografií skupiny je novinka Spectre podle médií hudebně nejpřístupnější a dle skupiny samotné nejpřímočařejší textově. Laibach, jež se do této chvíle od označení politické skupiny ostře distancovali, se zde poprvé oficiálně zbavují politické neutrality a zaujímají jednoznačně vyhraněný postoj.

 

Ukázky z nové desky jsou k poslechu např. na iTunes, kde je celé album rovněž k zakoupení v digitální podobě. Fyzické CD lze zakupit např. prostřednictvím oficiálních webových stránek kapely www.laibach.org

 

Turné, které vypuklo 6.března ve švýcarském Luzernu, zahrnuje celkem 24 zastávek po největších evropských metropolích jako Londýn, Paříž, Berlín nebo Amsterdam a současně první výpravu Laibach do Číny, kde jejich vystoupení v Hong Kongu předcházela výstava „Laibach Kunst“ a seminář Laibach na tamní Městské univerzitě.

Vstupenky na pražský koncert jsou k zakoupení za 700 korun v Divadle Archa a jejich online rezervacích a v distribučních sítích Ticketpro, Ticketportal a Eventim za 700 Kč + poplatky.

 

Vyjma traileru k albu skupina zvěřejnila na youtube již také první oficiální videoklip The Whistleblowers:

 

Laibach

Skupina Laibach vznikla v roce 1980 v hornickém městečku Trbovlje ve středním Slovinsku. Po pěti letech bojů s totalitní cenzurou v jejich domovině, které vyústily v zákaz činnosti skupiny po celém území tehdejší Jugoslávie, nabyli vydavatelské svobody v zahraničí. V roce 1985 jim v Hamburku vyšlo album Rekapitulacija 1980-1984 a o rok později v Anglii deska Nova Akropola. Skutečný průlom však vyvolala až deska Opus dei z jara 1987, kterou zaštítilo britské vydavatelství Mute a následující nahrávka Sympathy For The Devil z roku 1989, se kterou se Laibach rozjeli na rozsáhlé turné po Evropě a Spojených státech. Nálepka kontroverzní kapely, skvělé coververze hitů např. od Opus, Queen, Beatles nebo Rolling Stones, svébytná industriální hudba, zajímavá pódiová show, odvážné multimediální projekty…to vše způsobilo, že si svět Laibach záhy zamiloval a miluje je dodnes. Velké přízni se skupina těší také u českého publika, před kterým koncertovala naposledy v roce 2012 v Paláci Akropolis v souvislosti s vydáním jejího soundtracku k scifi filmu Iron Sky.

Dubnový pražský koncert pořádá Divadlo Archa ve spolupráci s Laibach.

 

Více na www.archatheatre.cz!