„Kdo nedorazí, bude nadosmrti litovat,“ vzkazují Dirty Blondes a Queens of Everything před společnou tour!

foto: archiv_Dirty Blondes

 

S přicházejícím podzimem se mimo jiné blíží i vydání několika zajímavých CD. Mezi ty nejočekávanější bezpochyby patří i připravované desky dvou pražských kapel – Dirty Blondes a Queens of Everything. A protože skupiny chystají i společný křest a turné, rozhodli jsme se oslovit frontmany obou kapel a položit jim pár otázek. Co nám prozradili? To se můžete dočíst právě zde!

 

Čeká vás společný křest, společná tour. Co vás přivedlo na myšlenku obě kapely takto těsně propojit?

Krleš (Queens of Everything): My se takhle těsně propojujeme na různých akcích už docela dlouho, proto nám to přišlo celkem přirozený. A hlavně se s Dirty Blondes super kalí!

Tomáš (Dirty Blondes): Už když jsme plánovali podzimní vydání desky, tak jsme přemýšleli, kdo by si s námi mohl zahrát na křtu nebo odjet dokonce celou tour. Když jsme se dozvěděli, že Královny také chystají novou placku, která má vyjít na podzim, byla myšlenka o společném křtu a tour hned na světě. S Královnama se dobře známe, takže o srandu a pár hangoverů nebude nouze.

 

Zatímco Dirty Blondes vydali svou předchozí desku v roce 2012, u Queens of Everything to trvalo o dva roky déle. Čím to, že od vašeho posledního počinu utekla tak dlouhá doba? A mohl bys nám k nové desce něco prozradit?

Krleš: Jsme prostě flákači. Na rozdíl od Blondýn se intezivně věnujeme i dalším aktivitám, například chlastání. Na nový desce proto kromě novinek bude i pár letitých kousků.

 

 

To Dirty Blondes navazují na veleúspěšné CD Don’t be a Pussy. Jak natáčení a přípravy probíhaly?

Tomáš: Po Don’t be a Pussy jsme byli velice zaneprázdněni – spousta koncertů, práce, osobních věcí. Až s příchodem nového bubeníka Bena se to konečně hnulo a během posledního roku a půl jsme tvořili materiál pro novou desku. I samotné nahrávání nám trvalo docela dlouho, teď už se vše ale mixuje.

 

Společný křest se uskuteční 16. října v Lucerna Music Baru. Na co se fanoušci kromě pořádného večírku můžou těšit?

Tomáš: Dirty Blondes s novou deskou připravují i novou show, chybět nebude ani pár hostů. Bude to prostě pěkný!

Krleš: Královny budou mít na pódiu kromě standartní sestavy ještě klávesy, které obslouží Karel z The Prague Conspiracy. A zapomenout nesmíme ani na Birds and Wolves, kteří celý večer zahájí.

 

Kromě křtu vás čeká i společná tour, která čítá celkem 17 zastávek, první bude už 10. října v Českých Budějovicích. Máte mezi kluby, které na podzim navštívíte, nějakého osobního favorita?

Tomáš: S Dirty Blondes se klasicky hodně těšíme na jih, třeba právě do Českých Budějovic nebo Strakonic. I párty ve Slash Baru v Karlových Varech stojí vždycky za to. Zároveň je tam ale i pár klubů, kde jsme nějakou záhadou ještě nikdy nehráli, tak jsme zvědaví.

 

Obě kapely za sebou mají také několik koncertů v zahraničí. Chystáte nějaké společné hraní i tam?

Tomáš: My máme v tour jedinou mezeru, kterou jsme vyplnili koncertem v Německu. Bylo by ale super si s Královnama zahrát v zahraničí, třeba se nám to někdy podaří.

 

Plánujete takto úzce spolupracovat i nadále?

Krleš: To se ještě uvidí, jestli se na tour navzájem nesežereme a jestli budou Blondýny schopny akceptovat našeho basáka Rafana jako vrchol potravního řetěžce ☺.

 

Není tajemstvím, že Dirty Blondes nedávno natáčeli nový videoklip? Můžeš nám nastínit, o co v něm půjde? A objeví se v něm třeba i někdo z Queens of Everything? ☺ (pozn. redakce: rozhovor vznikal ještě před vydáním videoklipu)

Tomáš: Ano, byl toho plný Facebook a myslím, že už jsme tím všechny štvali. Rozhodli jsme se totiž udělat venkovní klip, kvůli špatnému počasí jsme ale museli několikrát posouvat termín natáčení. Klip bude k novéme songu Fucking Joke a bude o příběhu dvou lidí, kteří se rozhodli něco změnit. Z Královen nás podpořil právě strejda Krlda ☺.

Krleš: Doufám, že moje taneční kreace zůstanou zapomenuty ve střižně!

 

 

Co byste na závěr vzkázali čtenářům I-kliku?

Tomáš: Ať koukaj zvednout svoje zadky a dorazí na pořádnej večírek blonďatejch královen za podpory Sailora Jerryho, který se prožene celou republikou!

Krleš: Přesně tak! Kdo nedorazí, bude nadosmrti litovat!

 

Více informací: 

Facebook Dirty Blondes

Bandzone Dirty Blondes

Facebook Queens of Everything

Bandzone Queens of Everything

Facebook událost KŘTU v LMB!