KAPELA MIG 21 VYDÁVÁ VIDEOKLIP K PÍSNI HÁDEJ, CO ŽENA ŽÁDÁ Z NOVÉHO ALBA DŽUS NOCI

Skupina Mig 21, která sama sebe nazývá jako „chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 – Smíchova”, po sedmi letech vydává nové studiové album „Džus noci”. V pořadí již pátá řadová deska, z nichž všechny dosud dosáhly minimálně platinového ocenění, obsahuje 12 skladeb. 

K písni Hádej, co žena žádá právě MIG 21 vydali videoklip, o který se postaral přední stage/graphic/video designer Matyáš Vorda. Videoklip je nyní k dispozici na YouTube a celé album najdou fanoušci na všech streamovacích službách.

Objeví se zde nové skladby i singly, které vznikaly v průběhu posledních let a kapela je již hraje na svých koncertech, a tak písně jako „Svoboda není levná věc”, „Hurá”, „Hyjé!”, „Hej kámo” nebo „TěsněVedleSebe” už fanoušci znají v klipové či streamingové podobě. Albovou novinku Džus noci uvede na trh singlovka „Hádej, co žena žádá”, ke které vzniká animované lyric video pod taktovkou předního stage/graphic/video designera Matyáše Vordy, kterého budou hudební fanoušci znát především z kapely Mandrage.

„Čtyři písně jsme měli hotové už před tím pandemickým časem, ale těch zbylých osm věcí vznikalo v atmosféře, kdy nešlo koncertovat, kdy jsme si nemohli být jisti, jestli se nám ten team kolem kapely nerozutíká někam za jistějším výdělkem, kdy se člověk probudil a věděl, že jediné, co ho drží nad vodou je, že má rozdělanou písničku a kdyby neměl, tak by se nejspíš uchlastal k smrti,” popisuje vznik desky Jiří Macháček.

To, že Džus noci je pestrobarevné album, potvrzuje i řada hostů, které zde můžete slyšet, v čele s Erikou Stárkovou, Marthou Issovou, Matějem Ruppertem a Radkem Škarohlídem, ale zároveň se nahrávek chopila i řada různých hudebních producentů jako jsou Tomáš Konůpka, Lukáš Chromek či Roman Holý.

Autorem textů je herec, zpěvák a frontman skupiny Jiří Macháček, hudbu složil Tomáš Polák, který k chystané novince dodává: „Chtělo to proniknout do hloubky, a přitom zůstat na povrchu a pak potvrdit a přetvořit mělkost hudebního díla v působivý diadem kaskády not. Takové to tušení opravdovosti, které ve skutečnosti mělo jediný cíl, nezbláznit se z volného času, který se v lednu 2020 objevil.“ 

Album Džus noci vychází 24. září a předznamená turné, které začne koncertem 8. října ve Svitavách a skončí tradičním pražským trojkoncertem v Lucerna music Baru 25. listopadu. 

Termíny koncertů PODZIM 2021

8.10. SVITAVY 

9.10. TŘEBÍČ 

15.10. VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 

16.10. KRNOV 

22.10.  PLZEŇ 

23.10.  HOŘOVICE 

29.10.  OLOMOUC 

6.11. KARLOVY VARY 

10.11.  BRNO 

11.11.  BRNO 

12.11.  LIBEREC 

19.11.  PARDUBICE 

20.11.  OSTRAVA 

23.11.  PRAHA 

24.11.  PRAHA 

25.11.  PRAHA