Kapela JAKSI TAKSI vydává nové album a vyráží na turné.

První březnový týden oficiálně vychází nové album skupiny JAKSI TAKSI. Kapela s novým albem slibuje i rockovější zvuk a celkově tvrdší zpracování všech skladeb. Album bylo nahráno během ledna a února, a pokud jde o dobu nahrávání, zapíše se v historii kapely jako rekordní, jelikož jeho vytvoření trvalo nejdéle ze všech předešlých desek.

 

Název Egoland dává tušit, že z pohledu tematického zpracování jde opět o texty, které se týkají dnešní doby a přímo odkazují na významné společenské nebo ekologické okruhy každodenních diskusí, v reálném životě i na sociálních sítích. A tyto otázky pak nenechávají v poklidu ani samotné členy kapely. První i poslední skladby mají ekologicky zaměřené texty a udávají tak rámec celého alba.

„Na předchozích deskách jsme měli často politické texty, ale co nás teď aktuálně opravdu trápí je stav našeho životního prostředí, nebo spíše neochota se současným stavem něco dělat“, říká fronton kapely Radek a dodává: „Určitě se neřadíme mezi ekologické aktivisty, ale na rozdíl od minulých období nevidíme ani tak problém v tom, který politický subjekt bude u moci, jako spíše v tom, aby vůbec existovala planeta, na které se budou moci politické boje odehrávat“.

Ihned na vydání alba navazuje společné koncertní turné s kapelou Harlej.

 

Album si zájemci mohou objednat v oficiálním kapelním e-shopu – ( http://www.jaksitaksi.cz/eshop ) nebo stahovat v podobě MP3, třeba zde – https://www.supraphonline.cz/album/548161-egoland

 

TERMÍNY KONCERTŮ:

7.3.Pardubice – ČSOB Pojišťovna Aréna

14.3. Zlín- Hala Euronic

21.3. Ostrava- hala Tatran

28.3.Brno-Hala Vodová

3.4.Plzeň – Městská hala TJ Lokomotiva

9.4. České Budějovice- Hala T1 Výstaviště

11.4. Jihlava- SK Jihlava hala

18.4.Praha – Fórum Karlín