Hudební festivalové ceny 2011 startují své hlasování!
20.9.2011
17.00
17.00
17.00

Včera 26. května 2011 pořadatelská Agentura PromoProdukce a.s. na tiskové konferenci v pražském Music Clubu Theatro vyhlásila již II. ročník hudební ankety Hudební festivalové ceny 2011. Tato anketa má za úkol regulérně prozkoumat oblíbenost českých hudebních kapel, interpretů a v neposlední řadě také oblíbenost velkých českých hudebních festivalů. 20. září 2011 se v Praze uskuteční velký open air koncert, spojený s vyhlášením výsledků a předávání hudebních cen vítězům z nominovaných kapel, které během léta 2011 odehrají nejméně tři festivalové koncerty.

Hudebních festivalových cen se již tradičně účastní 20 velkých open air hudebních festivalů. Hlasování probíhá přímo na jednotlivých akcích, pro nejoblíbenější festival roku mohou diváci či návštěvníci nově také formou SMS zpráv, kde napíši pouze jméno festivalu.

Jak hlasování na festivalu probíhá?
Tým pořadatelské agentury od začátku června 2011 osloví na každé akci 200 různých respondentů. Pomocí jednoduchých dotazníků, diváci hlasují o oblíbenosti kapel.

Seznam nominovaných kapel je vytříděn podle četnosti koncertů kapel v letní sezóně. Nominované kapely musí splňovat požadavek – zahrát nejméně 3 koncerty během léta 2011.

Po skončení prázdninové sezóny se vyplněné dotazníky za účasti notáře vyhodnotí a vzejde tak pět nominovaných v kategoriích interpreti, kapely dle žánrů, festival roku a absolutní vítěz roku.

Ceny se udělují v následujících žánrech:
POP & ROCK, PUNK
HIP – HOP, DANCE
REAGGAE & SKA
METAL, HARD ROCK

Vítězné kategorie:
KAPELA
INTERPRET (zpěvák a zpěvačka)
FESTIVAL
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ (nejpopulárnější interpret u návštěvníků festivalů)

Další ocenění:
CENA DIVÁKŮ (výhra hodnotného zájezdu pro dvě osoby)

Seznam partnerských hudebních festivalů:
Basinfirefest
Noc plná hvězd
Benátská noc
Open Air Musicfest Přeštěnice
Colours of Ostrava
Open Air Panenský Týnec
Hip Hop Jam
Open Air Trutnov
Hip Hop Kemp
Real Beat
Jam Rock
Rock for Churchill
Let it Roll
Rock for People
Masters of Rock
Sázavafest
Metal fest
Trnkobraní
Mighty Sounds
Votvírák

Festival tým:
-cca 7-mi členný tým s kamerou natáčí reportáž o festivalu a vyplňuje dotazníky se vzorkem 200 návštěvníků na každém festivalu. Ti určí tři nejlepší kapely, nejlepšího interpreta. Každý dotazující získá jako pozornost hudební CD. Dotazníky jsou slosovatelné a vylosovaný vyhraje celoroční vstup na vybrané festivaly v roce 2011.

Podmínky nominací interpretů:
-český hudební interpret, který se představí na minimálně 3 českých hudebních festivalech.