Hudba v obrazech aneb 10 nových videoklipů!

Měsíc se s měsícem sešel a je tu čas na naší pravidelnou rubriku – HUDBA V OBRAZECH. Již po dvacáté jsme se snažili vybrat nejlepší videoklipy českých a slovenských interpretů. Nyní je na řadě únor.

listopad

prosinec

leden

 

WE ON THE MOON – ESCAPE FROM NOWHERE

Začátkem února přichází kapela We On The Moon s novinkou „Escape From Nowhere“. Toto brilantní video přináší atmosféru nočního města, života lidí a zábavy. Kluci opět dokazují to, že mají velký potenciál prosadit se na české hudební scéně mezi současnou špičku či nakouknout do zahraničí. Klip má na svědomí tým audiovizuálního studia &Flux, který se osvědčil již při předchozím natáčení písně „The Ocean sky“.

 

CZECH IT! – SECRETS

Skupina Czech It z Benešova odtajnila svůj první oficiální videoklip z připravované desky Find Your Way! Svého zpracování se dočkala píseň „Secret“. Natáčení proběhlo minulý rok v prostorách bývalé továrny JAWA a velké díky patří tvůrcům Ondřeji a Davidovi za velmi kvalitní provedení. Tento počin sklízí jeden ohlas za druhým a vy se na něj můžete podívat zde!

 

BOD OMYLU – SVET ŤA NÚTI

Nový rok a další videoklip od této partičky ze Žiliny! Pár vět o klipu a taky co kapela chystá nám prozradil zpěvák/kyarista Lukáš Turiak: “Pre fanúšikov chystáme turné a nový merch. Verím, že videoklip ich správne navnadí. Ďakujeme chalanom z VLN Productions, ktorí opäť odviedli skvelú prácu. Klip je plný energie a k piesni sedí ako riť na šerbel. “

 

RYBIČKY 48 – BOHEM ZAPOMENUTÝ DÍTĚ

Populární kapela Rybičky 48 vypustila do světa pod PVP lablem svůj nový klip k singlu „Bohém zapomenutý dítě“ ze svého pátého studiového alba s kontroverzním názvem Tohle je rock’n’roll vy buzny! Klip má být inspirací pro začínající kapely. Kuba Ryba říká: „Často se setkáváme s tím, že začínající kapely nadávají na to, že nemají peníze na výrobu klipu. Chtěli jsme tímto klipem ukázat, že jde udělat i s minimem peněz,“.

 

MEMPHIS – ONE MORE TRY

S velice dobře propracovaným videoklipem přichází hradecká kapela Memphis. O tom, že slečna druhou šanci nedává, zažil na vlastní kůži zpěvák Honza Řičař. Jak vizuální, tak hudební stránka „One More Try“ jsou perfektně zvládnuté – klip dokonale vystihuje atmosféru skladby, která je spíše pocitová, než dějová. O kompletní produkci se postaral Greg Haver a natáčení proběhlo ve starém skladišti v Hradci Králové.

 

IMODIUM – NAD BERLÍNEM

Dojemný videoklip nám servíruje broumovská partička Imodium. Po úspěšném klipu „Valerie“ přichází s další novinkou, kterou měl opět na starost Martin Linhart. Pár slov o tomto počinu nám řekl Thom: „Nad Berlínem je o něčem, co jsme měli nebo máme rádi a žijeme v domnění, že jsme o to přišli. Nezapomínejme ale, že “časy přijdou zpátky” a stačí k tomu jen náhoda, snaha, štěstí.. Hlavním hrdinou je osamělý muž, který se už pomalu smířil s tím, že to nejcenější ztratil, nakonec je ale vše jinak…

 

FUERA FONDO – SRDCE DOBRE VIE, ŽE..

Novinku jednu za druhou posílá kapela Fuera Fondo. Na konci března jim vychází druhá deska, ke které ihned vyráží na českoslovesnké tourné, ale než se tak stane, dejte si jejich nový klip. Skladba „Srdce dobre vie, že…“ je třetí písní z nového CD Žúrový kráľ. To, že někdy věci nejdou podle našich představ dobře víme a je třeba si z nich brát ponaučení. Důležitým znakem je radost, bez té by to nešlo.

 

EXOTS – LETĚT DÁL

Akustická věc přiletěla od kluků z kapely Exots. Klip měl premiéru na FajnRock TV 2.2.2014 a ihned sklidil vlnu pozitivních ohlasů. Videoklip oplývá nostalgickou atmosférou, smutným textem a přitom odkazem na přátelství. Finální verzi od kluků z InsaneTwist Production můžete shlédnout právě tady☺!

 

SMOLA A HRUŠKY FEAT SUPA + GULO ČAR – ČIERNY BIELY

Písnička s klipem vznikla ve spolupráci se slovenským rapperem Supom ze skupiny Moja Reč a romskou formací Gulo Čar z Brna. Skladba je chytlavá, obsahuje velmi citlivou tématiku a vybudovala se na základě osobních, emotivních zážitků všech zúčastněných. Za realizaci stojí tým z Lorinc Production.

 

ON THE WAY – ZTRÁCÍŠ

Kapela klip natočila ve vlastní režii a nutno podotknout, že velice povedeně. Bruntálská rock punková parta On The Way zveřejnila nové video ke skladbě „Ztrácíš“. Jedná se o nový singl, který On The Way nahráli letos v lednu. Nyní kluci jezdí jako doprovod na koncertní štaci Cookies.

http://www.youtube.com/watch?v=dJjWdjwvPxQ